Citat:
Ursprungligen postat av
aza000fraza
Vill börja med att säga att hennes beteende är naturligtvis fruktansvärt och äcklade och oförståeligt.
Men min kvinnliga intuition säger att övergreppen är något som hennes pojkvän manat fram och att hon inte dras till barn "egentligen". Hade det inte varit för honom hade det eller något liknande aldrig hänt. Eftersom det började väl i anslutning till att de blev ihop och att (i förhören?) hon hävdar att han kan ha uppmanat detta. Tror att det kan vara så men det är ändå såklart oförståeligt hur hon kan gå med på de handlingarna. Det leder mig till att tro att hon har någon form av autism/störning alternativt något trauma bakom sig i barndomen som förklaring till att hon kan utföra övergreppen. Lågbegåvning?
Tror inte hon skulle vara någon fara för barn i framtiden.
Detta är bara vad jag tror!
MIN kvinnliga intuition säger något helt annat. Tur att vi är olika för annars hade världen sett riktigt illa ut.
I min värld kan man inte mana en annan människa att trycka in en dildo i röven på sin 5 åriga son och samtidigt pissa på ungen när han är drogad. Oavsett hur mycket man älskar en person så hade de där känslorna förändrats blixtsnabbt om en pojkvän hade uppmanat en mamma att våldföra sig sexuellt på sina söner.
Hon var inte tvingad, hon har gjort ett aktivt val, att droga barnen och äckla sig på dem. Hade något stått med en pistol mot min tinning hade jag bett dem trycka av.
För det är FEL! Jävligt fel.
Och det har inte ett skit med NP-diagnos.