Citat:
Ursprungligen postat av slipperyBalloon
Du förutsätter saker som inte stämmer, men varför är jag inte förvånad. Jag har diskuterat över nätet med personer som du tidigare. Tro gärna att jag aldrig spelat live, trots att jag gjort det konstant i 4 år. Fortsätt gärna tro på riggen också om det får dig att känna dig som en bättre pokerspelare än vad du antagligen är!
Återigen så visar du prov på dina lässvårigheter. Jag sa aldrig att du inte spelat "live", utan jag påpekade att du troligtvis inte spelat på kasinot. Då skulle du upptäcka att marginalen på antal spelade händer inte skiljer sig markant. "Nätpoker = Fler händer = Fler utdragningar" som du så fint uttryckte dig. Sen att du & dina vänner har era mysiga poker kvällar säger mig ingenting, även dina 4år av konstant pokerspelande är helt ointressant. Jag har även aldrig uttalat mig om mina färdigheter i poker då det är irrelevant för detta ämnet. Jag bygger endast det jag sagt på egna upplevelser och inte på hur duktig jag är som spelare.
För att förtydliga min så kallade "rigg" så talar jag snarare om vilka typer av händer som dyker upp än att man förlorar. Exempelvis AA mot KK, just denna hand återkommer gång på gång.