Citat:
Ursprungligen postat av
MrTyger
Närmast allt annat har gått ner betydligt mer än Bitcoin. Hade det inte varit för tarifferna hade Bitcoin förmodligen varit någonstans runt 120K+.
Men med det sagt så framstår du som en av trådens största vinnare för tillfället. Du sålde vid precis rätt tidpunkt.

Fast det tror jag inte nödvändigtvis att btc hade gjort.
Denna cykel är annorlunda jämfört med innan och jag tror detta var i stil med 2016-2018 när vi hade en uppgång men sedan svalnade det av och först 1 år senare började det klättra ordentligt.
Ath innan halveringen 2024, ingen riktig altseason, och etf är saker som varit annorlunda denna gång.
Just altseason har många blivit besvikna på i vinter, men samtidigt får man hoppas på att det är ett scenario likt några gånger innan där det drar igång igen efter en avvaktande period.
Vi såg detta även 2021 även om det inte blev nån riktig ath då och jag hade nog förväntat mig att det skulle va över helt våren 2021 istället tog det fart på hösten igen och jag tror och hoppas vi får se nåt liknande även denna höst.
Skulle va förjävligt om 110k var toppen på denna cykel.