Citat:
Ursprungligen postat av Budikate
På vilket sätt skulle det vara sämre för den åtalade att neka till all inblandning?
Därför att han då skulle bestrida den moderna surrogatreligionen "Holocausts" heligaste dogmer, därför att hela konceptet med "Förintelsen" används som legitimering av politkerskiktet i Tyskland och för att hålla folket i ett lättstyrt skam-och skuldtillstånd och exempelvis få dem att acceptera att vara en lydstat till USA och hysa mängder av amerikanska soldater på tysk jord.
Den som bestrider lögnen om att "judarnas Förintades i gaskammare" straffas med långa fängelsestraff, den som kollaborerar med det sjuka juridiska systemet kan slippa ut ur fängelse efter några månader eller ett par år (exemplen Mulka resp. Suchomel).
Citat:
Tror du det är allmän praxis i rättegångar att om man nekar så blir det värre?
Nej, men detta är inga vanliga rättegångar, det är politiska skådeprocesser av närmast stalinistisk typ (numer leder de dock inte till dödsstraff). Jfr Demjanjukrättegången.