Citat:
Ursprungligen postat av Erleb
Ditt snarlika påpekande är att dom talar sanning för att dom talar sanning, eftersom deras beskrivningar så väl överensstämmer?
Var skrev jag att dom talar sanning?
Jag bad om en trovärdig teori om varför överlevande judar, SS-män och annan personal ljuger. Har de olika skäl eller samarbetar dom? Och i så fall, i vilket syfte? SS-männen visar inga tecken på att ha blivit torterade inför inspelningarna som skedde runt 1972-73. Dom ser friska ut och förefaller återge sina berättelser fritt ur minnet.
Du har tydligen ingen sådan teori eftersom du din vana trogen svarar genom att stapla för sammanhanget poänglösa citat, förmodligen i avsikt att leverera en motfråga.
Finns det någon annan förnekare på forumet som har svaret på frågan
Citat:
Hur ställer sig ni förintelseförnekare till dessa vittnesmål? Har ni någon teori om hur det gick till när dessa vitt skilda människor, både ariska tyskar och judar, beslutade sig för att sitta och blåljuga inför kameran? Och hur kommer det sig att SS-männens och de överlevandes beskrivningar så väl överensstämmer?