Citat:
Ursprungligen postat av
NW175
Båda jobbar inom IT, han är utvecklare och hon konsult. Det är jättelätt att hitta om man orkar googla. Det är ovanligt med slitna typer på den nivån Glen är på, men allt är möjligt såklart. Vet bara att han ansågs som en trevlig och hjälpsam prick för 20 år sedan.
Glen spelar banjo (kolla youtube), i övrigt vet jag ingenting om hur de lever eller har för inriktning. Tess var new age typen, men tror mer det var krogen som var gemensam nämnare.
Av hans Facebook verkar han ha humor, var en del inlägg som antyder en lite vass humor. Men tror att det inte är mycket som är offentligt dock. Ett inlägg var om något zodiaktecken, så de kanske hade något gemensamt intresse, eller så är det bara ett lätt allmänt intresse som folk kan läsa horoskop som förströelse.
Men det verkar finnas några som heter samma sak, i olika världsdelar, oturligt ser de ut som de är i närliggande ålder, så det är lite tveksamt om det är rätt gubbe om jag hittar någon sida.