2018-05-14, 22:57
  #4453
Medlem
Pascal kommer och undvika att tävla nästa gång. Han vet att oavsett vem som vinner så sitter han säkert. Ska bli intressant och se vilken variant han gör på snäckan den här gången. Hamnar han trots detta i tävling så kommer han och göra allt för att inte vinna.
2018-05-14, 23:19
  #4454
Medlem
Emolls avatar

För den som inte fattar det redan. Eller inte snokat tillräckligt på de sociala medierna.
2018-05-14, 23:35
  #4455
Medlem
jay.simpsons avatar
Självklart blev bögen besviken på vilka som vann gasp. Han satte Henrik med Victoria för att Désirée och Marie helst ska vinna Désirée har då fått Henrik vald som den som får det svårare i Robinson-tävlingen. Det är förmodligen en tävling anpassad åt bögen så han vinner immunitet. Tv4 ville givetvis ge honom en guldbiljett till finalveckan och få Victoria, Pascal och Johan i final. Till och med tv4 förstår att det blivit livat så man gör nu en tävling anpassad åt bögen.
2018-05-15, 00:07
  #4456
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Fiskmånglaren
Det här kan bli en riktig nagelbitare för Pascal. Han vill ju ändå vinna.
Han kanske tänker med kuken och resonerar att han slår ut Nicoline i en final.
Hoppas glöden har falnat och det blir jättejobbigt för dom istället.
Då kan dom ta en alternativ karriär i ex on the beach efter Robinson.
2018-05-15, 01:30
  #4457
Medlem
Argh123s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Emoll

För den som inte fattar det redan. Eller inte snokat tillräckligt på de sociala medierna.
Vad menar du med sammanslagningen? Syftar du på finalen?
De är 7 kvar i sammanslagningen just nu som lär behöva bli tre för att en från Gränslandet ska få slå sig in i finalen.
2018-05-15, 01:32
  #4458
Medlem
Xedomes avatar
Pascal och Jan kan vara det fjantigaste som visats på TV. Måste vara oändligt många år sedan några så töntigt menlösa figurer slog sina 2 hjärnceller ihop. Och därtill gladeligen visade upp sin ointelligens inför hela svenska folket på bästa sändningstid.


Antingen underskattar TV4 tittarna något oerhört - eller också begriper de inte bättre än att de själva tycker att Pascal och Nicoline är ett fantastiskt par människor, som bara måste återförenas till varje pris.

Jag röstar för det senare.

2018-05-15, 05:46
  #4459
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av ikkenicke
Johan är ju ändå lite rolig som går in för att jävlas med de andra. Betydligt mer underhållande att följa än flera av de andra deltagarna.

Tycker konceptet med öråd och paktandet börjar bli lite uttjatat nu och skulle vilja se att de gjorde om det lite.

Ha tävlingar som nu men där man bara kan rösta på en av de tre som kommer sist, vinnaren i tävlingen får en extra röst att använda när som helst, kan användas för att rädda sig själv om x själv kommer sist eller för att ge någon man inte gillar en extra röst.

Johan och lillemor he alltid varit små söta skurkar. Bara alla dessa homfober som hatar dom
2018-05-15, 06:12
  #4460
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av mr.demon
Satan vad vidrig Johan-eee är. Fy fan vilket äckel. Och var för är kingen Jan så jävla blek.


Varför är han vidrig?
2018-05-15, 06:34
  #4461
Medlem
Ganonitos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av fLASH11
Varför är han vidrig?

Hans sätt att prata, smalare än en pinne, går runt i skitiga XXXS-kallingar etc etc.
2018-05-15, 08:56
  #4462
Medlem
Det dröjde länge men igår fick vi för första (?) gången den här säsongen en touch av det i denna typ av program obligatoriska girl power och vikten av att en kvinna står som segrare. Att Dessi som under sitt korta liv marinerats i den typen av slavtänk umgås med såna ideer är inte konstigt men att höra Marie, som borde veta så mycket bättre, instämma är bara tragiskt..

Marie är liksom en stark kvinna på riktigt och är fullt förtjänt av en plats i finalen men inte för att hon har en muff mellan benen. Den biten är ingen kvalifikation lika lite som att Johan inte är värd en plats i finalen och det alldeles oavsett vad han har mellan benen..

Hela grejen kring girl power är bisarr när man tänker på det. Det är så vanligt med den sortens snack att man knappt reflekterar över vilket enormt mindervärdeskomplex det faktiskt signalerar. Tänk er ett samtal mellan DK och Henrik där dom sitter och gafflar om manpower. Det finns liksom inte på kartan..
2018-05-15, 10:05
  #4463
Medlem
Förstår verkligen DK’s minspel varje gång Johaneeh öppnar käften, en mer irriterande människa har man sällan skådat. Och självklart blev han glad över att Viktoria vann då hon paktar med honom om att få ut Henke eller DK. Nu lär ju de som vann få lägga en extra röst på någon och då finns en risk att DK ligger risigt till vid nästa öråd
2018-05-15, 13:57
  #4464
Medlem
https://www.facebook.com/A.Ofvergard/videos/772821156255978/

Gränslandet har möjligheten att ge en deltagare i Robinson en garanterad plats i finalveckan, och de kommer välja taktiskt. Blir det Johan då?

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in