Citat:
Ursprungligen postat av
Blacksabbath87
Hmm en liten fundering... Kan väl inte vara mer än några hundralappar eller vad vet jag? nån tusing? vad kan han dra in på youtube nu? Någon med bättre koll än mig som vet? Ja menar ju han ligger på 8000 prenumeranter och visningarna är runt 3000-5000 på vissa videos ibland 15k och över. Vad tror ni? Lär ju inte gå och leva på. Räcker väl till denniskorv och snus iaf?
Keep it up with the good work Baronen!

Bajsbaronen har aldrig lyckats försörja sig själv och verkligen inte sin familj med fru och tre barn.
Han hade nått år då han drog in en halv knegarlön men om man drar bort bilaffären och skadeståndet osv så hamnar han likförbannat på minus.
Rask är en sån där människa som kommer vara beroende av bidrag hela livet, att han röstat blått tycker jag är kul.
Jag undrar om Alf höjt upp Rasks veckopeng, levnadskostnaderna har ökat som alla redan vet och människor som lever på marginalen och pensionärer är dom som får det värst.
Någon som sett nya videon om Pontus? Han har inte lagt upp så mkt på yt på slutet eftersom han "jobbat så mycket" med voyd