Citat:
Ursprungligen postat av
EXTREMFETMA
Det är klart att du inte har några skyldigheter men så länge det luktar som skit och ser ut som skit och du inte tar en smakbit för att bevisa att det är choklad så är det för alla andra ändå skit.
Men specificera vad exakt det är som är skit då? När det kommer till kritan dansar ni bara runt det och hittar på skitanledningar till varför det inte är värt eller varför ni inte har tid, fast ni sitter här från början. Kan någon vara konkret, eller är ”lögnerna” de skitbagatellerna som personen tidigare listade som är lögnerna som gör mig till en notorisk lögnare? 😂 Trodde det måste vara värsta grejerna med tanke på hur allvarligt ni pratar om det och hur hemsk ni tycker att jag är för det, och så är det att jag skall starta en städfirma, men startar en webbutik istället och därför har jag ljugit? Eran mormor har ljugit värre för er för fan. Är ni då jävlas lättkränkta och butthurt av att en total främling säger att han skall göra nu men gör väl istället att ni enheters er djupt under flera års tid och kallar mig för notorisk lögnare för denna sakens skull, hahahaha. Då är det inte jag dom skall vakna upp, då är det ni, för värre ”lögner” finns runt er överallt från allt och alla i vardagen. När ni själva drar en vit lögn att flickvännen inte det tjock ut i klänningen är ju för fan en värre ”lögn”, men här har ni suttit i flera jävla år och grinat om dom små skitsakerna, från någon ni inte ens känner? Tillåt mig att skratta er rakt i ansiktet. Ni kan fortsätta gömma er bakom era anonyma tryggheter, men sålänge ni inte kan stå för allt vidrigt ni skriver saknar nog de flesta respekt för er.
Tror inte ens ni själva gillar vad ni håller på med, därför ni rättfärdigar det för er själva med att ni ger mig vad jag förtjänar, som om det vore eran skyldighet lixom.
De flesta av er hade nog inte uttryckt er dom ni gör om det var en bild på erat ansikte och nick var era riktiga namn, ni hade inte kunnat stå för erat sätt att bete er på inför era chefer och familjer, inte en chans, folk pratar lixom inte såhär om andra om man inte kan gömma sig i mörkret, vilket i dig är vidrigt, då sluta för fan att anklaga mig för att vara jordens avskum för att jag startar en webbutik istället för en städfirma osv när ni själva beter er som jordens grisar och inte kan stå för det.
Det är mer ryggradslöst än något jag någonsin kommer att göra, och så är det, men det skall ni ju ta ifrån mig och rättfärdiga inför varandra och er själva. Ni är mer white trash än vad bajsbaronen insmord i diarré någonsin kommer bli, vare sig ni vill eller inte. Härinne är ni starka och har varandra, men detta sätt att bete sig och tala skulle inte fungera i något annat sammanhang någonstans, och skulle ni mot förmodan sakna den spärren skulle ni bli utslängda. Nu kan ni börja bryta ned mitt inlägg till skit och börja rättfärdiga eran agenda och trycka en strumpa i munnen på mig.