Citat:
Ursprungligen postat av
Knastras
Ja det är ju tyvärr helt nödvändigt om vi ska kunna bibehålla någon slags utbildningsnivå i Sverige under utvecklingen mot ett U-land. Antisociala muslimer svarar dåligt på att man ber dem snällt. De behöver veta att de åker på ordentligt med stryk om de inte sköter sig för att uppföra sig som människor.
Har tyvärr ingen referens/länk men har förstått från olika håll att mycket pekar på att många barn till invandrare är bråkiga just som en konsekvens av att de får stryk hemma. Därför blir det nog inte bättre av mer stryk men att man måste jobba mer aktivt med att informera om hur det funkar i Sverige.
Angående stöket i skolan: Idag utgår man bara från problemindividen på bekostnad av alla andra. Om man inför OBS-klasser igen kan de som förstör fördriva tiden där istället. I ett drömscenario blir det folk av 1/10 av dessa individer och resten slår ihjäl varandra innan de hinner börja kasta handgranater mot barnfamiljer.