Citat:
Ursprungligen postat av
Kapuff
nej du har säkert rätt. jag är ingen "people person" och kommer troligtvis byta tillbaka till EU som småningom. Hamna efter 3-4 månader i progress och vara arg på grund av det. Jag ogillar amerikaner men nu har jag betalat sub och gjort karaktärer där. Vi får se hur det går
Tider kommer inte spela någon roll, Jag sover när jag är trött. Spelar ingen roll vad klockan är.
Sub är väl inte grundat på vilken zon man väljer?
Det är väl bara att ta bort en eller flera karaktärer och skapa nya om man vill byta, spelet har ju inte släpps än, och gränsen är väl bara att man får ha maximalt 3st karaktärer per blizz-konto innan det släppts. Inte precis 'för sent' att ändra sig.
Jag har ännu inte skapat någon karaktär själv då jag inväntar organisering av serverval, och känner ingen stress över det heller.
Skulle ens namn vara taget så får man väl hitta på ett nytt, ännu två veckor kvar!
Du har alltså inget (normalt) jobb eller några andra former av 'ansvar' i verkliga livet som förhindrar dig från att spela natte-tid på vardagar? Trevligt, kul för dig.
Ja, du får gärna göra precis vad du tror kommer att passa dina omständigheter, men svaret på din fråga om varför man
inte väljer amerikanska servrar som svensk är ju ganska uppenbart...
Varför man däremot
skulle välja amerikanska servrar, det känns fortfarande som en öppen fråga.