Citat:
Ursprungligen postat av
picea
Vill ej leta citat. Vet ej ens om de poddarna finns kvar hos Svegot. Vilken uppfattning du har är upp till dig.
Själv konstaterar jag att beröringsskräck från NMR gentemot DFS och vice versa inte är något som existerar i nuläget och eventuellt tjafs verkar vara något som hör till det förflutna.
Har du inte ens en susning om vad detta "ställningstagande mot NMR" handlade om kan du rimligtvis inte argumentera att det skulle vara ett ställningstagande mot NMR från DfS till att börja med.
Om nu NMR har starka negativa åsikter om DfS så är det väl egentligen bara så det är utifrån deras perspektiv. Jag kritiserar inte NMR för det. Dock tycker jag man kan begära att
om man nu ändrar sina tidigare ställningstaganden så bör det också klargöras offentligt. Tycker du inte det?