Har provat SS nyare sort, Red Maeng Da. Tycker den är ännu mer opiat-lik i effekt jämfört med Green Maeng Da; Vilket känns logiskt i.o.m skillnaden som är mellan de olika sorterna/färgerna.
Fungerade bra annars tycker jag...
Dock fick jag en känning av AT ett par timmar efter doseringen, en AT som påminner om opiat-träsket. Detta har jag också fått av andra sorter men då har jag använt flera dagar/veckor i sträck. Reaktionen jag fick nu på RMD kom ett par timmar efter första dosering! Märkligt.
Litegrann off-topic: Köp INTE kratom (eller nåt annat) från en vendor på FS som heter Sma**Phar**. Dom är RÖDA och blåst folk hit & dit, blandat andra mig.
Citat:
Ursprungligen postat av
host.
Läste ett gammalt inlägg men hittade inget bra svar... hursom, inlägget handlade om huruvida kratom får bättre, sämre eller samma effekt om man gör te på det istället för att dricka kallt?
Osäker om det gör något skillnad. Jag blandar mitt malda kratom i varmt kranvatten och klunkar.
MVH.