2017-09-19, 02:36
  #1
Bannlyst
Nu är det flera veckor sedan jag postade en bitter-tråd, så nu är det dags.


Jag börjar nu närma mig 29 vilket betyder att jag varit i dejtingmarknaden i 16 år (sedan 13 års åldern då jag förlorade oskulden till granntjejen som var 1 år äldre).

Jag har dejtat runt en hel del under denna tiden, men även varit i ett antal förhållanden. Jag har varit registrerad på diverse datingsiter och raggat online sedan tiderna med lunarstorm.

Jag kan med rak arm säga att utvecklingen jag sett är så bisarr att jag knappt vet var jag ska ta vägen. Jag vet inte ens var jag ska börja, jag är fullkomligt överväldigad av den rent ut sagt bisarra utvecklingen på köttmarknaden.

Kvinnornas "krav" har fullkomligt skjutit i höjden, det finns nu drösvis och åter drösvis med tjocka kedjerökande 3/10or på 36 bast som VÄGRAR något annat än en ung Tom Cruise eller Brad Pitt, .. "annars får det vara!".

Jag minns happy pancake för bara 7-8 år sedan, herrejösses vilken bra utdelning jag fick där (gott utseende, 8/10), jag radade upp dejter som aldrig förr och brudarna var faktiskt INTRESSERADE och initierande, de brydde sig om konversationen och ville hålla den levande.

Nu för tiden? Nu ska jag fan vara glad om jag får ett svar per dag, om ens det, och då av en tjej som är flera poäng under mig själv på utseende-skalan. Svarsfrekvensen ökar om jag beteer mig allmänt svinigt och dåligt mot tjejerna, men det är en fasad jag fan inte orkar hålla upp så länge nu för tiden.

Inte bara det, men UNDER SJÄLVA DEJTERNA så är kvinnorna ofta som så besatt i deras telefoner. Så fort det plingar till måste de kolla vem som skrev, det är SVÅRT att hålla en intressant konversation med kvinnor nu mera då de hela tiden måste ha koll på telefonen, man kommer bort sig i konversationen och sen blir det stelt.

Otroheten har fullkomligt skjutit i taket, jag vet inte HUR MÅNGA KVINNOR jag nu varit med som erkänt efteråt att de har pojkvän, är gifta eller förlovade .. det är rent utsagt vidrigt, jag börjar MÅ DÅLIGT av svenska tjejer, det är något som inte står rätt till alltså.

Kollar jag på bekanta eller vänner, deras förhållanden .. herrejösses, det är i nio fall av tio som kvinnan håller i pekpinnen och det ska tofflas utav bara helvete, givetvis gör detta att kvinnan snart tappar intresset, är otrogen och/eller gör slut, ungen som dom ofta avlat fram blir nu boendes hos en singelmorsa, ofta, en singelmorsa som nu drar hem random karlar lite då och då och idgar samlag i rummet bredvid.

Jag har så många historier nu, allt jag sett och hört, kvinnor som dumpar pappan till sina barn för att NATTEN EFTERÅT TA HEM EN NY KILLE OCH BLI PÅSATTA I RUMMET BREDVID DERAS BARN.

Hur i HELA helvete ska ungarna må psykiskt? Hur kommer de må som vuxna? Vad i HELVETE är det som försiggår i samhället egentligen?!


Kvinnorna är EXTREMT egoistiska nu för tiden, de är okvinnliga, maskulina, stressade, deprimerade, de SKA ha rätt, och får de inte rätt då blir det ett jävla liv. De ljuger, manipulerar, vissa fall efter ett one night stand när de ångrar sig så får de för sig att de "blivit våldtagna" och ska nu anmäla till snuten (detta har hänt 3 olika polare till mig, TRE STYCKEN).

Hela dynamiken är förstörd, jag tror det fortfarande är många av er som inte riktigt inser hur kört det är, kvinnor har EXTREM MAKT idag, den är något så ofantligt mycket högre än mäns, de innehar "fittans makt", de sitter på äggen, och äggen är det absolut värdefullaste ur biologisk synvinkel, således vågar många män fortfarande inte sätta emot, då de är rädda att hamna utanför.

Mängden kvinnor som gör slut på förhållanden för att det inte längre "känns rätt" är kopiös, problemet är att man givetvis skaffar barn före, så nu står ungarna snart med tolv plastfarsor och en halv-farmor där och en kvarts-farfar där. Vart FAN har gemenskapen tagit vägen? Stabiliteten? Tryggheten? Den är som bortblåst, ALLT handlar om instant gratification idag, KNULLA VEM NI VILL, GÖR VAD NI VILL WEEHOO YEE .... sen blir brudarna 37, ensamma, olyckliga, och ska nu ut på krogen och leka 21 åring igen, det är så dystert att se.

Det finns ingen moral längre, damer och herrar, vi är på väg tillbaka mot djungelns tider, vi har en HEL DRÖS av män i samhället som går ensamma, EN HEL DRÖS av helt vanliga hederliga män med vanliga jobb ... men de duger inte, för de är inte tillräckligt "spännande" och de ser inte ut som brad pitt. Tacka gud för att jag föddes med ett rätt gott utseende och har tränat kuken av mig sen jag var tonåring, annars hade även jag hamnat i bajshögen.

En 4/10 kvinna idag kräver en 7/10a som man, MINIMUM, är du runt 5/10 är det bara tack och adjö, dags att dra till Thailand för dig eller något.


Antagligen osammanhängande då jag skriver i ren frustration, jag ser ett forna fint Sverige kollapsa rakt framför mig, hela JÄVLA DYNAMIKEN, HELA SYSTEMET, ALL TRYGGHET, KÄRNFAMILJEN, DEN ÄR FÖRSTÖRD, SPLITTRAD, DESTROYED .. och framtiden, ja, framtiden kommer inte vara direkt vacker.

Random frågeställning: Håller ni med? Inte? Ligger det i något jag säger eller vill du leka vit riddare och kalla mig "bitter hatande man blablablab" ?

MVH
2017-09-19, 02:44
  #2
Medlem
Centauris avatar
Det är kvinnorna som är förlorarna. Förstår du inte det?

Individualism är roligt när man är 15-30. Därefter sjunker kvinnornas värde DRASTISKT.

De kvinnor som inte är i en kärnfamilj innan 30 är förlorade.

95% av alla män är mer intresserade av 18-åringen än 30-åringen.

Det vi ser är enormt många ensamstående mammor i 30-årsåldern som ingen 8-10/10 vill ha.
2017-09-19, 03:25
  #3
Medlem
vreksolteos avatar
Håller med.

Det som har gjort det hela värre är sociala medier och singelmödrar. Det har fundamentalt förstört kvinnor mentalt, särskilt singelmorsor. Vad får kvinnor för relation till män? Någon som morsan drog hem då och då under bag in box-vinsruset och knullade för att sedan lämna och tala om för barnen vad värdelösa män är.

Singelmödrar är inget normalt men det har blivit normalt. Faktum är att det inte bara är vidrigt utan det är barnmisshandel också. Hur i hela helvete ska barnen få en sund uppväxt med en stressad morsa som antingen jobbar hela tiden och överger sina barn eller sitter hemma och avlar med 10 olika män som stannar inte mer än ett par veckor?

Nej, singelmödrar är inte "starka". De är blåsta, korkade, lata och barnmisshandlare. Kvinnor bestämmer vilka de låter knulla dem. Om de väljer att avla med en dead beat dad så är det deras fel. Stör mig lite på kvinnors jävla ursäkter som "aaa men jag visste inte, han bara blev så över en natt, vips så blev han våldsam!", när faktumet är att det var det som fick hennes fitta att kittla ifrån början.

Kvinnor rider kuk-karusellen fram tills de är 30, då känner de att den biologiska klockan ringer och då letar upp betan med den största plånboken att avla med. Alfan ville inte ha henne mer än en gång och kastade henne på soptippen likt alla andra luder. Varför beter sig kvinnor så? Jo, för att de beter sig exakt som singelmorsorna gör, deras egna morsor som drog hem främmande män under baginboxvinsruset.

Denna mans uppmärksamhet höll singelmorsan lika länge som han kunde behålla ståndet.
2017-09-19, 03:27
  #4
Medlem
NirvanAs avatar
Är det verkligen 100% sant det du skrev? Jag sniffar överdrift i affekt?
2017-09-19, 03:35
  #5
Moderator
Psilosophers avatar
När jag läste 'dejtingmarknaden' slutade jag läsa.

Var tog sociala sammanhang vägen? Jag är varken lång, muskulös eller framgångsrik. Ändå finns de där, damerna.

Ni har förlorat plotten bröder.
__________________
Senast redigerad av Psilosopher 2017-09-19 kl. 03:43.
2017-09-19, 03:44
  #6
Medlem
BewilderedHulders avatar
Nämen.

Du behöver kött och tjejerna ställer, dumma som dem är, inte längre upp på att du behöver kött?!

Dumma tjejer!
2017-09-19, 03:55
  #7
Medlem
hardusettminapas avatar
Feminismen och sociala medier/smartphones har fuckat upp kvinnor totalt.
2017-09-19, 04:57
  #8
Medlem
NovaOculuss avatar
eftersom en viss typ av människa letar sig till dejting siter till at börja med så kommer du oxå hitta en viss typ av människa
2017-09-19, 06:44
  #9
Medlem
Håller med helt. Brra tråd.

Men snart kommer idioterna och alla feminister och vita riddare.

Relationer i Sverige är omöjliga och när de fungerar en en dag så är det konstlat och inövat.

Men ge inte upp. Kvinnor vill ha oss och det vi har är mycket mer värt än vad någon kvinna kan ge, lite sex och närhet. I övrigt får du höra hennes gnäll.

Odla ett intresse och skit i kvinnorna. Tragiskt men när relationer slutat existera så måste man till slut skita i det.
2017-09-19, 07:20
  #10
Medlem
Aramidhearts avatar
Allt kokar ner till detta.

Det kvittar hur oattraktiv, tjock, ofräsch, gammal en kvinna blir, det finns alltid nån kille som accepterar det för att få doppa.

Det helt motsatta gäller killar.

Vill en kvinna knulla så får hon alltid knulla.
Vill en man knulla får han alltid jobba lite eller mycket, alternativt betala för det.

Detta vet kvinnor, och dom agerar därefter.
__________________
Senast redigerad av Aramidheart 2017-09-19 kl. 07:29.
2017-09-19, 07:30
  #11
Medlem
Karamel-kellogss avatar
[quote=Roidornot|61824442]Nu är det flera veckor sedan jag postade en bitter-tråd, så nu är det dags.


Jag börjar nu närma mig 29 vilket betyder att jag varit i dejtingmarknaden i 16 år (sedan 13 års åldern då jag förlorade oskulden till granntjejen som var 1 år äldre).

Jag har dejtat runt en hel del under denna tiden, men även varit i ett antal förhållanden. Jag har varit registrerad på diverse datingsiter och raggat online sedan tiderna med lunarstorm.

Jag kan med rak arm säga att utvecklingen jag sett är så bisarr att jag knappt vet var jag ska ta vägen. Jag vet inte ens var jag ska börja, jag är fullkomligt överväldigad av den rent ut sagt bisarra utvecklingen på köttmarknaden.

Kvinnornas "krav" har fullkomligt skjutit i höjden, det finns nu drösvis och åter drösvis med tjocka kedjerökande 3/10or på 36 bast som VÄGRAR något annat än en ung Tom Cruise eller Brad Pitt, .. "annars får det vara!".

Jag minns happy pancake för bara 7-8 år sedan, herrejösses vilken bra utdelning jag fick där (gott utseende, 8/10), jag radade upp dejter som aldrig förr och brudarna var faktiskt INTRESSERADE och initierande, de brydde sig om konversationen och ville hålla den levande.

Nu för tiden? Nu ska jag fan vara glad om jag får ett svar per dag, om ens det, och då av en tjej som är flera poäng under mig själv på utseende-skalan. Svarsfrekvensen ökar om jag beteer mig allmänt svinigt och dåligt mot tjejerna, men det är en fasad jag fan inte orkar hålla upp så länge nu för tiden.

Inte bara det, men UNDER SJÄLVA DEJTERNA så är kvinnorna ofta som så besatt i deras telefoner. Så fort det plingar till måste de kolla vem som skrev, det är SVÅRT att hålla en intressant konversation med kvinnor nu mera då de hela tiden måste ha koll på telefonen, man kommer bort sig i konversationen och sen blir det stelt.

Otroheten har fullkomligt skjutit i taket, jag vet inte HUR MÅNGA KVINNOR jag nu varit med som erkänt efteråt att de har pojkvän, är gifta eller förlovade .. det är rent utsagt vidrigt, jag börjar MÅ DÅLIGT av svenska tjejer, det är något som inte står rätt till alltså.

Kollar jag på bekanta eller vänner, deras förhållanden .. herrejösses, det är i nio fall av tio som kvinnan håller i pekpinnen och det ska tofflas utav bara helvete, givetvis gör detta att kvinnan snart tappar intresset, är otrogen och/eller gör slut, ungen som dom ofta avlat fram blir nu boendes hos en singelmorsa, ofta, en singelmorsa som nu drar hem random karlar lite då och då och idgar samlag i rummet bredvid.

Jag har så många historier nu, allt jag sett och hört, kvinnor som dumpar pappan till sina barn för att NATTEN EFTERÅT TA HEM EN NY KILLE OCH BLI PÅSATTA I RUMMET BREDVID DERAS BARN.

Hur i HELA helvete ska ungarna må psykiskt? Hur kommer de må som vuxna? Vad i HELVETE är det som försiggår i samhället egentligen?!


Kvinnorna är EXTREMT egoistiska nu för tiden, de är okvinnliga, maskulina, stressade, deprimerade, de SKA ha rätt, och får de inte rätt då blir det ett jävla liv. De ljuger, manipulerar, vissa fall efter ett one night stand när de ångrar sig så får de för sig att de "blivit våldtagna" och ska nu anmäla till snuten (detta har hänt 3 olika polare till mig, TRE STYCKEN).

Hela dynamiken är förstörd, jag tror det fortfarande är många av er som inte riktigt inser hur kört det är, kvinnor har EXTREM MAKT idag, den är något så ofantligt mycket högre än mäns, de innehar "fittans makt", de sitter på äggen, och äggen är det absolut värdefullaste ur biologisk synvinkel, således vågar många män fortfarande inte sätta emot, då de är rädda att hamna utanför.

Mängden kvinnor som gör slut på förhållanden för att det inte längre "känns rätt" är kopiös, problemet är att man givetvis skaffar barn före, så nu står ungarna snart med tolv plastfarsor och en halv-farmor där och en kvarts-farfar där. Vart FAN har gemenskapen tagit vägen? Stabiliteten? Tryggheten? Den är som bortblåst, ALLT handlar om instant gratification idag, KNULLA VEM NI VILL, GÖR VAD NI VILL WEEHOO YEE .... sen blir brudarna 37, ensamma, olyckliga, och ska nu ut på krogen och leka 21 åring igen, det är så dystert att se.

Det finns ingen moral längre, damer och herrar, vi är på väg tillbaka mot djungelns tider, vi har en HEL DRÖS av män i samhället som går ensamma, EN HEL DRÖS av helt vanliga hederliga män med vanliga jobb ... men de duger inte, för de är inte tillräckligt "spännande" och de ser inte ut som brad pitt. Tacka gud för att jag föddes med ett rätt gott utseende och har tränat kuken av mig sen jag var tonåring, annars hade även jag hamnat i bajshögen.

En 4/10 kvinna idag kräver en 7/10a som man, MINIMUM, är du runt 5/10 är det bara tack och adjö, dags att dra till Thailand för dig eller något.


Antagligen osammanhängande då jag skriver i ren frustration, jag ser ett forna fint Sverige kollapsa rakt framför mig, hela JÄVLA DYNAMIKEN, HELA SYSTEMET, ALL TRYGGHET, KÄRNFAMILJEN, DEN ÄR FÖRSTÖRD, SPLITTRAD, DESTROYED .. och framtiden, ja, framtiden kommer inte vara direkt vacker.

Random frågeställning: Håller ni med? Inte? Ligger det i något jag säger eller vill du leka vit riddare och kalla mig "bitter hatande man blablablab" ?


Du har ju haft en del förhållanden, varför fungerade inget av dem?
2017-09-19, 07:30
  #12
Medlem
Lite för många generaliseringar och överdrifter av TS, men jag förstår definitivt andemeningen. Relationssökandet i Sverige har faktiskt blivit ett skämt. Är ganska säker på att sociala medier och nätdejtingsajter fuckat upp det mest. Där hänger snubbar av alla möjliga slag som strör komplimanger och förslag runtom sig till massor av brudar med förhoppningen att få knulla. En del av dessa brudar får hybris ganska snabbt och inbillar sig att de är så speciella och heta och en del andra, vettigare, brudar får en dålig syn på killar/män och blir misstänksamma och återhållsamma. Sen har de mer trångsynta feministerna inte gjort situationen bättre heller. Könet är bara en social konstruktion...eller hur.😂

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in