Citat:
Ursprungligen postat av
Magictrix
Minette lägger ut en totalt menlös bild på en totalt menlös frukost. Men dukat för fyra. Antingen har en dotter haft någon över eller så har Minette fått oväntat besök från någon varit i Mjällby. Det finns väl bara en idiot som lånar en bil för att åka 100 mil för att se sin son inte spela fotboll. Klart han blir förbannad. Han trodde nog på allvar att hans son skulle ha en bärande roll i Norrköping. Rune borde ägna sig åt konståkning istället. Där skulle han passa in. Eller VM i käpphäst?
Jag är lite tveksam till att det är Minette som Runar har ett förhållande med. Varför hålla något hemligt? Om de verkligen var tillsammans borde de synas tillsammans i olika sammanhang. Alltid någon som tar ett foto etc. Hur skulle ett sådant förhållande på distans fungera i Runes övriga liv, på jakt efter bostad och umgänge med barnen etc? Med sex miljoner i skulder och risken att snart hamna i fängelse igen för bedrägeribrott är väl kanske inte så mycket att satsa på om man har ett ordnat liv och stabil ekonomi?
Den enda anledningen till att hålla sina flickvänner hemliga är om man vill sol- och våra dem och att man kanske har flera stycken samtidigt som man "lånar" pengar av. Då är det bra att hålla media undan.