Citat:
Ursprungligen postat av
BajsBoo
Jag är redan fri så behöver inte intala mig detta.
Vissa köper det de inte har råd med och får därför belåna sig till slaveri, andra ser till att öka sitt välstånd och blir då fria.
Helt värdelöst svar som inte svarade på någonting. Du har fortfarande inte svarat på vad du menade med ditt första personangrepp, kom med fakta eller skriv inte alls i framtiden, förstått?
Om du kallar möjligheten att kunna låna till 1-1,5% ränta för slaveri är det du som är ekonomiskt förståndshandikappad. Det är guds gåva till svenska folket, det är hur enkelt som helst att få bättre avkastning på sina pengar än så. Att dessutom äga sin bostad, även om den är belånad är, har alltid varit och kommer alltid vara i alla länder i alla tider det absolut bästa sättet att bo på långsiktigt.
Kan man belåna den och investera, absolut bästa sättet att bli rik på.