Citat:
Ursprungligen postat av
susanlynette
Vadå propaganda? Trump har ju själv sagt allt det som medierna har rapporterat om. Han har själv på sitt twitterkonto attackerat politiska motståndare och journalister. han har kommit med sexistiska påhopp. Det är inte vinklingar, utan ren sanning.
Det fetade är sannerligen allvarligt. Detta under pågående valrörelse? I stället för att låta sina politiska motståndare vara och rätta sig efter en journalistkår som till stor del valt sida? Karln är ju ondskan själv. Berätta mer om dessa fega och omotiverade attacker.
Gärna med en eller flera länkar. Det är ju för hemskt det hela, jag kan knappt tro det. Det är ju rena rama näthatet!
Men det är ju bra att allt är dokumenterat, eftersom det är jätte-viktigt för väljarna att nästa president först och främst viker sig för media och är politiskt korrekt. Det sista man vill ha är någon som säger vad han menar och vars åsikter känns igen av den där äckliga jävla arbetarklassen.
Och du har helt rätt i att den mediala och politiska eliten inte alls propagerar för något utan bara bemöter Ondskan Trump. De amerikanska väljarna själva kräver ju ökad invandring och vägrar all sorts nationalism.