2015-08-28, 22:35
  #793
Medlem
Harfagers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av madtop
Oj då, du verkar ha en ganska stor organisation efter dig. Inte illa med en organisation som har infiltrerat posten, arbetsförmedlingen, chefen, läkare och till och med hälsokostaffärer. Hur är det med Clas Ohlson - tror du att det finns GS där också?

Låter ganska dyrt. Och fullständigt osannolikt. Jag tror du har en ganska brant uppförsbacke för att få folk att ta dig på allvar. Och du har definitivt inte lyckats övertyga mig om att organiserad GS förekommer.

Du vet tex kraftig blödning från rektum ska alltid kollas skyndsamt, och en läkare som inte vet det , är det en läkare ? (Har inspelning på det )

Säger inte rakt av "GS" men med alla andra läkarbesök så tyder ju detta på att någon spridit ut att jag far med osanning /simulerar och det är tydligen ett vanlig förekommande agerande från dessa "Säpo"/"IB" /"GS" are. Jag har även hört om stölder runt mig och då jag suttit på kåken för drygt 25 år sedan så blir ju det enkelt överfört till Aha han har börjat igen utav dessa pundar kreatur .
__________________
Senast redigerad av Harfager 2015-08-28 kl. 22:48.
Citera
2015-08-28, 22:57
  #794
Medlem
kurrekottes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Harfager
Men sänd det gärna till dig själv (filmen) om du fångar något och gärna fler , det kan bli farligt om du får bevis .
Du har aldrig funderat på om gängen kan ha infiltrerat flashback och polisen? Det borde ju innebära att dom vet precis vilka ni är och exakt vilka åtgärder ni utför/utfört som ni berättat om här. Själv säger du dig ju ha samlat på dig mängder av bevis, så du borde ju vara avrättad för länge sen om det låg någon sanning bakom misstankarna?

Ännu mer sannolikt vore dessutom att dom skulle ha buggat din dator och på så vis skulle kunna se allt du gör i realtid. Men nej jag antar att dom är tekniskt inkompetenta och inte heller har råd att hyra in expertis på det området... Detta trots att dom verkar ha tillgång till mer pengar än en genomsnittlig James Bond-skurk
Citera
2015-08-28, 23:07
  #795
Medlem
Harfagers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kurrekotte
Du har aldrig funderat på om gängen kan ha infiltrerat flashback och polisen? Det borde ju innebära att dom vet precis vilka ni är och exakt vilka åtgärder ni utför/utfört som ni berättat om här. Själv säger du dig ju ha samlat på dig mängder av bevis, så du borde ju vara avrättad för länge sen om det låg någon sanning bakom misstankarna?

Ännu mer sannolikt vore dessutom att dom skulle ha buggat din dator och på så vis skulle kunna se allt du gör i realtid. Men nej jag antar att dom är tekniskt inkompetenta och inte heller har råd att hyra in expertis på det området... Detta trots att dom verkar ha tillgång till mer pengar än en genomsnittlig James Bond-skurk

Jo men låt dem avrätta mig då utan att det måste vara en olycka , ska jag leva så här 20 år till så lär det vara sak samma , jag ger mig aldrig mot dessa torterare /under all heder hotare etc och visst finns de säkerligen här där man ska kunna skriva "fritt", och jag har redan nämnt att jag sätt en i polisuniform (i en tidning) efter lång tid så det var inte klart från början.

Buggat min dator ? jo ena mycket känd på nätet bygger/programmerar datasystem så det utgår jag från och kör mina skanningar ofta och raderar loggar så att de måste gå via bredbandsleverantörer så att det finns loggar om det inte är man i the middle attacker som bedrivs vilket mitt dåliga nät och app indikerar.

Korrigering : sagt att en nämnt att denna var polis , (och sedan sätt denna i uniform med en annan polis i uniform i en tidning, men då även en sida går att förvanska och jag hittat många utom han på nätet så...)

Och ja det vet då jag lägger ut info på andra ställen iaf , det blir så lugnt då så ett tag som nu då jag lade ut en ljudinspelning där en nämner tv etc som jag nämnt tidigare .... Jag har lagt ut det privat så att ca 10 000 kan nå det då de gärna smutskastar dig hos de du känner och deras bekanta. Sista stölden i min närhet och i ett speciellt sammanhang gör att jag släpper infon nu sakta men säkert och då i november så blir min möjlighet mycket försämrad då jag går i personlig konkurs då, då jag inte ens kan ta mig fram och åter till jobbet på grund av en händelse på arbetsförmedlingen med mera .

Ena skanningen jag gör visar denna hela tiden sedan några dagar
https://robustfiles.com/dl.php?key=/Cpg2/NtpubliceringarSkrmklipp.PNG vet inte varför och den borde ha uppdaterat miss träffar nu
__________________
Senast redigerad av Harfager 2015-08-28 kl. 23:47.
Citera
2015-08-29, 01:08
  #796
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av rosalotus
* Från cirka 25:00 och framåt hörs ett brummande ihållande ljud (med ett kortare uppehåll vid cirka 45:00) - detta ljud tolkar jag som om det antingen kommer utifrån från någon form av maskin eller så kan det vara ljudet från grannen bredvid mig som har satt på musik (när jag kom hem hörde jag musik inifrån den lägenheten)
Kan det vara något sådant?

https://www.youtube.com/watch?v=4IRB0sxw-YU
Citera
2015-08-29, 01:31
  #797
Medlem
Harfagers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av erak
Kan det vara något sådant?

https://www.youtube.com/watch?v=4IRB0sxw-YU


Det är så där de gör. Högtalare till datorn och stereon är en metod de inte tog med.

En diktafon kan inte spela in detta oftast då den reducerar buller och förstärker tal , kanske en mobil kan, en bandspelare har ljud i motorn så bäst är någon digital historia .
__________________
Senast redigerad av Harfager 2015-08-29 kl. 01:39.
Citera
2015-08-29, 17:54
  #798
Medlem
Harfagers avatar
Man kan ju sammanfatta metoderna lite med att alla känner igen de olika delarna och "har också varit med om det" , men det är det återkommande upprepningarna som blir det onaturliga där den utsatta snabbt ser det onaturliga mönstret och det är ju det som är meningen att den utsatte ska se och reagera på.

Jag personligen har hållit mig ganska passiv då jag inte genast kunde ta itu med detta förrns nu, och inte först hade mer möjlighet än att med diktafon och dagböcker dokumenterat(och jag ville först även hålla dessa om ryggen innan jag förstod att det var samma folk), och har mera studerat dem och funderat på hur de kunnat vara så odiskreta på senare delen av dessa snart 20 år.

Som med posten tex så hade jag en bekants bekants bekant som tydligen hade ögonen på sig på grund av sina politiska åsikter.

Han fick posten i ett större kuvert där hans brev låg öppnade i.

Jag fick senare höras talas om denne då jag tex satt och åt ute på restaurang där folk kommit och satt sig så nära att jag hörde deras samtal klart och tydligt.

Såg även en "gatuteater" (som jag tolkade det som då jag kände igen lite av vad mannen sade och undrade om detta var en ämnat för mig ) och jag tittade lite och såg att även en dåvarande säpo chef stå också och titta. Så var det ett spel för denne eller mig eller var mannen berusad och hade inget med något att göra ?

Ville mina "GS" få mig att tro att det var säpo som är mina missdådare ?

Helt klart så har mina "GS" insyn över allt jag gör och det krävs det lite kontakter hos vissa myndigheter och andra . De vill strypa ekonomin , nu så att jag måste säga upp mig från ett skit jobb där belastningen varit övermäktig men stått ut för att sedan se att AF sabbade min plan med mitt fortsatta yrkesliv.

Finns det någon jurist grupp som ser detta och vill ställa dem tills vars för detta eller reda ut detta så PM mig gärna eller skriv här.
__________________
Senast redigerad av Harfager 2015-08-29 kl. 18:26.
Citera
2015-08-30, 16:05
  #799
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Harfager
Jo men låt dem avrätta mig då utan att det måste vara en olycka , ska jag leva så här 20 år till så lär det vara sak samma , jag ger mig aldrig mot dessa torterare /under all heder hotare etc och visst finns de säkerligen här där man ska kunna skriva "fritt", ......

Denna tanke tror jag att de flesta TI's får ibland (och jag förstår varför du ger uttryck för den):

Men varför dödar de mig inte bara nu direkt, varför denna långa utdragna tortyrprocess?

Har insett sedan länge att de som styr upp GS och håller i trådarna bakom kan inte vara annat än fullblodiga psykopater som faktiskt njuter av att se andra lida, så jag tror inte att de vill bli av med sina tortyrobjekt i första taget. Det är dessa psykopater som egentligen skulle behöva omfattande psykiatrisk vård (och inte deras offer, vi TI's) men jag är ganska så övertygad om att de inte kan förändra sig. De är och förblir psykopater. De tycks även vara besatta av tankar på hämnd. Är det någon som har gjort eller sagt något som sätter käppar i hjulet för deras planer på total dominans så kommer de inte att tveka en sekund när det gäller att tänka ut mer eller mindre brutala och långtgående hämndaktioner.

-------------------------------------------------------------------------------------------


Lite mer allmänna reflektioner om GS som jag och även andra har uttryckt tidigare, men som nog tål att upprepas igen, för det kanske finns de som läser denna tråd men som inte har läst de tidigare trådarna om GS på detta forum:

En annan anledning till varför GS-folket fortsätter är att de experimenterar med olika tortyrmetoder för att se hur psyket hos en människa reagerar under lång tid av psykisk terror och även hur kroppen reagerar. De vill säkert dokumentera t ex hur lång tid det tar för en människa att klappa ihop eller brytas sönder och samman under den helvetiska stress som gangstalking ju faktiskt innebär. Ytterligare en anledning är säkert att de försöker driva TI's till vansinne så att de ska förtäras av ilska och plötsligt göra något aggressivt kriminellt utspel.

Studerar man noga vad GS-ligan håller på med så blir det snart mycket klart att de älskar att projicera över sina egna sjukliga karaktärsdrag på TI's och anklaga oss för saker som jag ärligt talat tror att de själva är inblandade i. Är övertygad om att de har spridit ut rena lögner och förtal om mig och alla som är TI's för att få med sig ett stort antal perps i trakasseringen. Något av följande kan de säkert ha tutat i dem att jag/vi är:

* en pedofil
* en prostituerad
* en knarklangare
* en grovt kriminell person
* eller något annat liknande

Det mest vanliga tror jag är att de sprider falska rykten om att TI's är pedofiler.

Om jag ska svara för mig själv så är jag inget av ovanstående och har heller aldrig varit och tänker aldrig någonsin bli. De intryck som jag får när jag lyssnar på andra TI's vittnesmål är att de som verkligen är äkta TI's de är ofta vänliga personer med en fredlig läggning och de är alltså inga dåliga personer som förtjänar att torteras, smutskastas, experimenteras på, förtalas, förlöjligas, mobbas, isoleras, osv, osv. Alla har vi väl gjort en mängd misstag under livets gång, men det är ju mänskligt, så ingen är ju perfekt.

Om folk luras att tro att de gör "gott" genom att hjälpa till i gangstalkingen av (eller "hålla ett öga på") någon som enligt deras uppdiktade lögner ägnar sig åt pedofili kan jag tänka mig att många människor ställer upp och deltar utan att ifrågasätta den budbärare som kommer med erbjudandet och som säkerligen intar någon slags auktoritär roll. De flesta människor vågar inte ifrågasätta auktoritet och litar blint på att det som förmedlas i sådana sammanhang är den absoluta sanningen.

Dessutom har jag förstått att det också innebär att de som ställer upp som perps får världsliga belöningar för besväret. Har upprepade gånger blivit vittne till hur de perps som inte längre är aktuella som perps i mitt liv plötsligt flyttar till en ny mycket flashigare adress, plötsligt har "införskaffat" en ny och mycket lyxigare bil och liknande saker. Detta mönster har jag sett uppträda om och om igen; och alltför ofta för att det ska kunna kallas för tillfälligheter.

Tror även att många brottslingar värvas som perps kanske med erbjudandet om att slippa straff för något som de själva har gjort. De kanske t ex erbjuds en lägenhet precis intill en TI med hyran betald mot att de går med på att hålla koll på denna TI samt delta i de kriminella handlingar som utförs gentemot honom eller henne. Eller att de kanske rentav tvingas in i en sådan situation mot sin egen vilja.

På ett mycket djupare plan handlar GS enligt mig om andlig krigsföring mot de som bär på himmelrikets oförstörbara frö inom sig (The Kingdom of Heaven is Within) och som har förmågan att använda sig till största delen av hjärnans neokortex istället för reptilhjärnan i sina tankeprocesser. I grund och botten handlar det om andlig krigsföring mellan de som är som maskiner (de själlösa) och de besjälade människorna. Det är maskintyperna som har startat kriget, det är de som underhåller kriget och som vill ha krig, medan besjälade människor oftast (kan finnas undantag) önskar sig en fredlig värld utan ett psykopatiskt kontrollstyre baserat på lögner och bedrägerier. Besjälade människor är under ständig attack i den här världen. Gangstalking är en form av extrem attack mot de besjälade - så ser jag på detta fenomen.
Citera
2015-08-30, 17:18
  #800
Medlem
Harfagers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av rosalotus
Denna tanke tror jag att de flesta TI's får ibland (och jag förstår varför du ger uttryck för den):

Men varför dödar de mig inte bara nu direkt, varför denna långa utdragna tortyrprocess?

Har insett sedan länge att de som styr upp GS och håller i trådarna bakom kan inte vara annat än fullblodiga psykopater som faktiskt njuter av att se andra lida, så jag tror inte att de vill bli av med sina tortyrobjekt i första taget. Det är dessa psykopater som egentligen skulle behöva omfattande psykiatrisk vård (och inte deras offer, vi TI's) men jag är ganska så övertygad om att de inte kan förändra sig. De är och förblir psykopater. De tycks även vara besatta av tankar på hämnd. Är det någon som har gjort eller sagt något som sätter käppar i hjulet för deras planer på total dominans så kommer de inte att tveka en sekund när det gäller att tänka ut mer eller mindre brutala och långtgående hämndaktioner.

-------------------------------------------------------------------------------------------





Lite mer allmänna reflektioner om GS som jag och även andra har uttryckt tidigare, men som nog tål att upprepas igen, för det kanske finns de som läser denna tråd men som inte har läst de tidigare trådarna om GS på detta forum:

En annan anledning till varför GS-folket fortsätter är att de experimenterar med olika tortyrmetoder för att se hur psyket hos en människa reagerar under lång tid av psykisk terror och även hur kroppen reagerar. De vill säkert dokumentera t ex hur lång tid det tar för en människa att klappa ihop eller brytas sönder och samman under den helvetiska stress som gangstalking ju faktiskt innebär. Ytterligare en anledning är säkert att de försöker driva TI's till vansinne så att de ska förtäras av ilska och plötsligt göra något aggressivt kriminellt utspel.

Studerar man noga vad GS-ligan håller på med så blir det snart mycket klart att de älskar att projicera över sina egna sjukliga karaktärsdrag på TI's och anklaga oss för saker som jag ärligt talat tror att de själva är inblandade i. Är övertygad om att de har spridit ut rena lögner och förtal om mig och alla som är TI's för att få med sig ett stort antal perps i trakasseringen. Något av följande kan de säkert ha tutat i dem att jag/vi är:

* en pedofil
* en prostituerad
* en knarklangare
* en grovt kriminell person
* eller något annat liknande

Det mest vanliga tror jag är att de sprider falska rykten om att TI's är pedofiler.

Om jag ska svara för mig själv så är jag inget av ovanstående och har heller aldrig varit och tänker aldrig någonsin bli. De intryck som jag får när jag lyssnar på andra TI's vittnesmål är att de som verkligen är äkta TI's de är ofta vänliga personer med en fredlig läggning och de är alltså inga dåliga personer som förtjänar att torteras, smutskastas, experimenteras på, förtalas, förlöjligas, mobbas, isoleras, osv, osv. Alla har vi väl gjort en mängd misstag under livets gång, men det är ju mänskligt, så ingen är ju perfekt.

Om folk luras att tro att de gör "gott" genom att hjälpa till i gangstalkingen av (eller "hålla ett öga på") någon som enligt deras uppdiktade lögner ägnar sig åt pedofili kan jag tänka mig att många människor ställer upp och deltar utan att ifrågasätta den budbärare som kommer med erbjudandet och som säkerligen intar någon slags auktoritär roll. De flesta människor vågar inte ifrågasätta auktoritet och litar blint på att det som förmedlas i sådana sammanhang är den absoluta sanningen.

Dessutom har jag förstått att det också innebär att de som ställer upp som perps får världsliga belöningar för besväret. Har upprepade gånger blivit vittne till hur de perps som inte längre är aktuella som perps i mitt liv plötsligt flyttar till en ny mycket flashigare adress, plötsligt har "införskaffat" en ny och mycket lyxigare bil och liknande saker. Detta mönster har jag sett uppträda om och om igen; och alltför ofta för att det ska kunna kallas för tillfälligheter.

Tror även att många brottslingar värvas som perps kanske med erbjudandet om att slippa straff för något som de själva har gjort. De kanske t ex erbjuds en lägenhet precis intill en TI med hyran betald mot att de går med på att hålla koll på denna TI samt delta i de kriminella handlingar som utförs gentemot honom eller henne. Eller att de kanske rentav tvingas in i en sådan situation mot sin egen vilja.

På ett mycket djupare plan handlar GS enligt mig om andlig krigsföring mot de som bär på himmelrikets oförstörbara frö inom sig (The Kingdom of Heaven is Within) och som har förmågan att använda sig till största delen av hjärnans neokortex istället för reptilhjärnan i sina tankeprocesser. I grund och botten handlar det om andlig krigsföring mellan de som är som maskiner (de själlösa) och de besjälade människorna. Det är maskintyperna som har startat kriget, det är de som underhåller kriget och som vill ha krig, medan besjälade människor oftast (kan finnas undantag) önskar sig en fredlig värld utan ett psykopatiskt kontrollstyre baserat på lögner och bedrägerier. Besjälade människor är under ständig attack i den här världen. Gangstalking är en form av extrem attack mot de besjälade - så ser jag på detta fenomen.


Pedofil är ju ett bra rykte att sprida om någon för att folk runt omkring ska tänk att det är bra att man inte släpper denne ur sikte, tror att en episod var ämnad för att sprida sådana aningar mot mig efter att jag hade pratat med en tidning på fyllan efter att ha blivit väck på en ny adress under månader igen efter då 8 års trakasserier.
Ett barn i en farlig situation som jag höll mig bered på att ingripa.

Tyvärr så var jag inte nykter och det kanske såg konstigt ut för de runt eller så förstod de att alla svenskar vet att den situationen är farlig för ett barn eller vuxen så de förstod att även om jag var berusad ( vilket jag tyckte kom väldigt plötsligt , berusningen) så skulle jag reagera på detta.

Detta hände efter att jag dels pratat med en tidning, (som var helt fel då ena har mycket kontakter enligt FB på den tidningen) inte nykter och hade även tagit sömnmedel så började det hända saker som namn stod skrivet i snön som jag kände igen, öppen skadegörelse på bil mm och sedan som ungdomsgäng som trackade en och jag kunde se släktskapet på vissa av dem senare på arbetsplatser och annat , så de behövde väl en antydan för att ha emot mig med detta spel med barnet? Redan åren innan så hade jag varit med om tillbud på arbetsplatser och i trafiken som jag inte vet riktigt om det inte var ämnat för att få bort mig permanent.

Jag vet inte vad de beskrivit om mig för tex ungdomar då de måste ha varit desperata för att värva så då jag minns dem alla och vet tex vilka skolkataloger jag ska titta i för att polisen ska kunna höra dem om vem som lätt deras busstreck mot mig , men som för mig varit ytterligare en börda med de tusentals andra händelserna under åren men tex då det plötsligt går en stöldvåg där jag är och jag har tidigare suttit i fängelse för bla stöld (många år sedan mer än 20) så blir ju det en "post" på mig så jag tror att flera av dessa stölder bara är påhitt för att skapa ryckte om mig och ena stölden var så ful så jag kommer vända allt jag kan få att få rät sida på den och den hände efter att jag anmält ett möjligt överfall på en person som inte längre finns på jorden.

Karaktärsmord etc som inte är av denna värld pysslar de med och det är ju svårt att slåss mot annat än som nu lägga ut deras namn på nätet (det kommer, då jag går i KK nu snart och kan inte vänta längre än jag redan gjort)


Sedan vad de rättfärdigare detta med ? De för helt enkelt ett krig mot enskilda som har information om dem och inte kan tänka sig att bli värvade av dem. Ok om de gjorde mig till chef där och jag hade ork och fick resurser så skulle jag styra om det till hedersmän och kvinnor men aldrig att ingå i den ruttnande sekten med deras metoder de kör med .
Har de inget på dig så skapar de misstankar .... djävla packfasoner.

Tror att mixen är stor av vad för folk som ingår i denna sörja. Förmodligen många som tänker men jag har ju inte gjort så mycket, men det är ju mängden sammantaget och förmodligen några huvudspelare som tänkt på ett annat sätt tex att lite skit händer alltid och det är ju onödigt att jag blir straffad för detta så det är bara att knipa käft och fortsätta och andra kanske inte gillar mig av andra skäl och vill se hur långt det går innan jag bryts, en sak detta har gemensamt är att då folk värvas in med små bitar men får stå med för hela kakan så skapar detta inget bra samhälle. Folk måste våga stå mera för vad de gör inte skydda sig med att hoppas att folk dör ....Djävla pack , tåls att upprepas
__________________
Senast redigerad av Harfager 2015-08-30 kl. 17:46.
Citera
2015-08-30, 18:46
  #801
Medlem
SnakePlissskens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Harfager
Pedofil är ju ett bra rykte att sprida om någon för att folk runt omkring ska tänk att det är bra att man inte släpper denne ur sikte, tror att en episod var ämnad för att sprida sådana aningar mot mig efter att jag hade pratat med en tidning på fyllan efter att ha blivit väck på en ny adress under månader igen efter då 8 års trakasserier.
Ett barn i en farlig situation som jag höll mig bered på att ingripa.

Tyvärr så var jag inte nykter och det kanske såg konstigt ut för de runt eller så förstod de att alla svenskar vet att den situationen är farlig för ett barn eller vuxen så de förstod att även om jag var berusad ( vilket jag tyckte kom väldigt plötsligt , berusningen) så skulle jag reagera på detta.

Detta hände efter att jag dels pratat med en tidning, (som var helt fel då ena har mycket kontakter enligt FB på den tidningen) inte nykter och hade även tagit sömnmedel så började det hända saker som namn stod skrivet i snön som jag kände igen, öppen skadegörelse på bil mm och sedan som ungdomsgäng som trackade en och jag kunde se släktskapet på vissa av dem senare på arbetsplatser och annat , så de behövde väl en antydan för att ha emot mig med detta spel med barnet? Redan åren innan så hade jag varit med om tillbud på arbetsplatser och i trafiken som jag inte vet riktigt om det inte var ämnat för att få bort mig permanent.

Jag vet inte vad de beskrivit om mig för tex ungdomar då de måste ha varit desperata för att värva så då jag minns dem alla och vet tex vilka skolkataloger jag ska titta i för att polisen ska kunna höra dem om vem som lätt deras busstreck mot mig , men som för mig varit ytterligare en börda med de tusentals andra händelserna under åren men tex då det plötsligt går en stöldvåg där jag är och jag har tidigare suttit i fängelse för bla stöld (många år sedan mer än 20) så blir ju det en "post" på mig så jag tror att flera av dessa stölder bara är påhitt för att skapa ryckte om mig och ena stölden var så ful så jag kommer vända allt jag kan få att få rät sida på den och den hände efter att jag anmält ett möjligt överfall på en person som inte längre finns på jorden.

Karaktärsmord etc som inte är av denna värld pysslar de med och det är ju svårt att slåss mot annat än som nu lägga ut deras namn på nätet (det kommer, då jag går i KK nu snart och kan inte vänta längre än jag redan gjort)


Sedan vad de rättfärdigare detta med ? De för helt enkelt ett krig mot enskilda som har information om dem och inte kan tänka sig att bli värvade av dem. Ok om de gjorde mig till chef där och jag hade ork och fick resurser så skulle jag styra om det till hedersmän och kvinnor men aldrig att ingå i den ruttnande sekten med deras metoder de kör med .
Har de inget på dig så skapar de misstankar .... djävla packfasoner.

Tror att mixen är stor av vad för folk som ingår i denna sörja. Förmodligen många som tänker men jag har ju inte gjort så mycket, men det är ju mängden sammantaget och förmodligen några huvudspelare som tänkt på ett annat sätt tex att lite skit händer alltid och det är ju onödigt att jag blir straffad för detta så det är bara att knipa käft och fortsätta och andra kanske inte gillar mig av andra skäl och vill se hur långt det går innan jag bryts, en sak detta har gemensamt är att då folk värvas in med små bitar men får stå med för hela kakan så skapar detta inget bra samhälle. Folk måste våga stå mera för vad de gör inte skydda sig med att hoppas att folk dör ....Djävla pack , tåls att upprepas

Knappast troligt att det skulle gå rykten om att ni är pedofiler utan att någon ringer in en anmälan, och då hade ni fått besök av polis och ev. Soc snabbare än ni hinner säga stalker..
Citera
2015-08-30, 18:56
  #802
Medlem
theanthropologists avatar
Främst till Rosalotus och Harfager:

Jag tror inte att gs-förföljare drivs av sadism eftersom de antagligen knappt ser sina offer. De ställer till det för dom då och då under korta stunder medan tortyren består i ovissheten att inte veta vad som ska hända härnäst eller när något ska hända härnäst. Dom mobbades och utstöttas vardag.

Det är mer en samhällelig holism med grupper som nästan instinktivt angriper dom som dom vet eller känner på sig inte är som dom själva, som inte gaddar ihop sig och som vill andra människor väl. Det är lätt att underskatta den samlade kunskap som finns om enskilda individer i ett samhälle. Jag brukar tänka tillbaka på hur det var när jag var barn. Alla barn visste det mesta om de andra barnen och en hel del om de vuxna i trakten. Och så tror jag att även många vuxna ser på tillvaron. Dom håller reda på varandra och skvallrar och för t.o.m. informationer vidare till dom som vill veta.

Genom att trakassera icke önskvärda personer så förstärker dom sin makt i samhället och får även sociala kontakter som gör det lättare för dom att få arbete, bostad o.s.v. För dom insatta är förhållandet självklart, medan dom utstötta förstår allt mindre av vad som händer kring dom. Den gs som förekommer är en modern fortsättning på ett urgammalt fenomen.
Citera
2015-08-30, 19:35
  #803
Medlem
Harfagers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av SnakePlisssken
Knappast troligt att det skulle gå rykten om att ni är pedofiler utan att någon ringer in en anmälan, och då hade ni fått besök av polis och ev. Soc snabbare än ni hinner säga stalker..

De kanske väntar tills nu då de snart får det hett om öronen och laddar in barnporr i datorn etc, skade kontroll för de Är ju såååå viktiga för detta land dessa parasiter ...Med andra arrangemang så är allt trolig med dessa, men jag kan säga att om någon hjälpt dem för att de trodde något sådant om mig så förlåter jag dem, men de måste vittna om detta vad de blivit "upplysta " om , som sagt jag har hittat anledningen till deras lek i och med länken jag hittade om mig på nätet och hade själv kunnat trillat dit på skit snack om folk.
Citera
2015-08-30, 19:41
  #804
Medlem
Harfagers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av theanthropologist
Främst till Rosalotus och Harfager:

Jag tror inte att gs-förföljare drivs av sadism eftersom de antagligen knappt ser sina offer. De ställer till det för dom då och då under korta stunder medan tortyren består i ovissheten att inte veta vad som ska hända härnäst eller när något ska hända härnäst. Dom mobbades och utstöttas vardag.

Det är mer en samhällelig holism med grupper som nästan instinktivt angriper dom som dom vet eller känner på sig inte är som dom själva, som inte gaddar ihop sig och som vill andra människor väl. Det är lätt att underskatta den samlade kunskap som finns om enskilda individer i ett samhälle. Jag brukar tänka tillbaka på hur det var när jag var barn. Alla barn visste det mesta om de andra barnen och en hel del om de vuxna i trakten. Och så tror jag att även många vuxna ser på tillvaron. Dom håller reda på varandra och skvallrar och för t.o.m. informationer vidare till dom som vill veta.

Genom att trakassera icke önskvärda personer så förstärker dom sin makt i samhället och får även sociala kontakter som gör det lättare för dom att få arbete, bostad o.s.v. För dom insatta är förhållandet självklart, medan dom utstötta förstår allt mindre av vad som händer kring dom. Den gs som förekommer är en modern fortsättning på ett urgammalt fenomen.

Jo det är ju en psykologisk del i det hela med att "ska de börja " igen efter två dagars lugn för att sedan verkligen börja igen på dag tre och en tid framåt.

En tanke som alltid kommer att finnas " är de dem igen ", men nu efter att jag lagt ut ljud och även bilder så har det varit lugnt ett tag, men givet så är det lugnet före stormen och min ekonomi och ork (fysiska) har inte hämtat sig ännu så min del nu är att vänta och se om jag kanske bor i husvagn i november ?= Tortyren/besvären är heltäckande även då det just nu inte ställer till med något så ligger minor utplacerade hela tiden och längs vägen som jag nu har att tampas med. DE hade en bra devis som jag inte kan återge här nu, men den stämmer bra på det de gjort.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in