Citat:
Kan hålla med dig om att det är i dyraste laget. 500 euro jämfört med 120 euro som de andra verkar ta för en timme, men å andra sidan kan de leverera något som verkligen ger mervärde så. Det är ju så med allt som ligger i det segmentet oavsett om det är flygresor eller hotell etc så är priset sällan värt det man får extra om inte man har så mycket över att spendera att inte priset är en fråga utan man ska ha det bästa.
Citat:
Tillbaka till GT. Reagerade på att det var så få tjejer när klubben öppnade; beror det på att den är så liten? Har man "bara" typ 6st att välja bland är ju risken att man inte hittar någon som verkligen tilltalar ens smak. Vill ju inte gå på FKK och behöva ta någon man tycker är ok men inte mer p.g.a. det begränsade utbudet.
När FKK/Sauna-klubbarna öppnar vid 10-11 tiden kan det vara lite tunnsått med tjejer. Det gäller många klubbar (det kommer mer om detta senare angående mitt 4:e besök i Wien på söndagen).
På GT droppar det in tjejer allt eftersom. Minst 30-40 sen eftermiddag och ännu fler på kvällen. Mer än det finns plats för (små lokaler) och fler attraktiva tjejer än vad en normal man klarar av på en dag.......
Citat:
Min inställning till sexköp är att jag letar efter något jag inte har lättillgängligt hemma utan kostnad. Knulla en snygg vit tjej från typ 25 och uppåt har jag tillgängligt då jag umgås i kretsar där det är tillgängligt (jag är för övrigt ca 40). Så för att jag skall kunna motivera för mig själv att köpa sex ska det ge något extra mervärde. Hade det funnits ett FKK med bara latino-brudar och negresser hade jag hängt på låset för länge sedan
ska dock prova något så fort det ges tillfälle och troligen blir det Artemis pga att jag gillar staden för övrigt. Tänkte ev även prova gangbang-konceptet. Har haft GB hemma men är lite tveksam om det är rätt på dessa ställen. Beror helt på personerna och atmosfären där samt hur många män på varje tjej det är. Blir inte bra om det är för många tycker jag. Är det kasst tänker jag att man drar vidare till Artemis med en erfarenhet rikare
Tänkte alltså lägga 2 dagar i Berlin för detta ändamål.
ska dock prova något så fort det ges tillfälle och troligen blir det Artemis pga att jag gillar staden för övrigt. Tänkte ev även prova gangbang-konceptet. Har haft GB hemma men är lite tveksam om det är rätt på dessa ställen. Beror helt på personerna och atmosfären där samt hur många män på varje tjej det är. Blir inte bra om det är för många tycker jag. Är det kasst tänker jag att man drar vidare till Artemis med en erfarenhet rikare
Tänkte alltså lägga 2 dagar i Berlin för detta ändamål.Jag skulle föredra både Fresh Sauna Club och Fun-Palast före Artemis. Artemis klår alla 3 Wien-klubbarna när det gäller snygga tjejer. Men Artemis är lite av en turistfälla. Klienterna på Artemis är i första hand turister som är där 1-2 gånger per år. Då blir även klimatet därefter. Mycket business, up-selling (tjejerna försöker pracka på klienterna extra-tjänster) och stress. Det är sällan de snyggaste tjejerna som levererar den bästa servicen. Mitt råd är att du undviker de stora turistklubbarna och istället besöker en klubb som har många lokala klienter. På sådana klubbar har tjejerna mer fokus på att leverera bra service.
. Klockan är nu ca 12.00. Hon får 60 Euro.