Citat:
Ursprungligen postat av
Pallefjanten
Syns man inte finns man inte. Därför hon blottar sig på social media själv. Sen tykker hon det e surt när de får respåns som blir lite för nära verkligheten än den hon själv fantiserat ihopp.
Fast hon får ju aldrig någon negativ respons som syns det är liksom grejen.
99% av hennes följare skriver inte något utan följer bara. De är inte hennes vänner. Det är ju aldrig hon får någon respons av dessa. För 99% som är kritiska håller tyst och i händelserna går det ju dessutom bara att svara via meddelande till henne dvs inga ev. negativa åsikter publiceras - om då inte någon ändå messat henne som svar, och hon gör en grej av det i en ny post som handlar om vem den är och vad den skrev om det var kritik ☺️
Hon har ju ingen skara fans eller följare som följer för att de är hennes vänner. Det är ju ironin i det hela att hon ändå använder sociala media som att följare är hennes vänner i stort och att hon om inte annat kan övertyga läsare om hur orättvist allt är gällande henne och att hon har en enorm fanskara.