Han går ut och annonserar om att han har blivit SOC-anmäld. Utan att kunna veta så lägger han ändå skulden på Exakt24 och Christian Peterson:
https://twitter.com/mrhenko123/status/1462732361750224901
Vännen Axel Öhman lägger istället skulden på Loan Sundman, Jonas Hållén och en ”pundarpolare i tranås”:
https://twitter.com/BLiPATRONiDAG/status/1462733639192657925
Det är helt enkelt mycket förtal och ryktesspridning byggt på rena gissningar från dessa vuxenbäbisar
SOC-anmälning för att jävlas om det är så det har gått till är väl inte direkt önskvärt här i världen men hur kan man som Henrik o Axel direkt se detta som en chans att hänga ut lite personer man ogillar? Hur är man funtad då? Man tänker inte ”Åh! Vad Henrik och Axel är måna om barnen!” direkt utan det upplevs bara som något sekundärt i skuggan av deras kamp mot folk som de hatar.
Förhoppningsvis är Christian Petersons, Loan Sundmans och Jonas Hålléns enda respons på denna uppenbara provokation en polisanmälan. Jag själv hade inte yttrat ett ord om saken utan polisanmält direkt. Det är enda sättet att hantera vuxenbäbisar på.