Citat:
Ursprungligen postat av
Deriverbar
En person som inte vill bli knullad är inte knullbar om du inte planerat att tvinga dig på henne/honom.
Tycker det är trist att diskussionen tar sig uttryck som den gör. Idioten ovan har hängt upp sig på någon semantisk krok där denne sitter och spottar och fräser som en idiot, och vägrar förstå frågan. Knullbar är ett ord, som de flesta svenskar fattar innebörden i. Det är samma sak som att kalla någon för bög eller hora, det betyder oftast EJ att, i första fallet, personen (killen, oftast) är homosexuell, utan det är enkelt en nedvärderande term. Ett skällsord, varken mer eller mindre. Precis som om någon kallar mig för jude, jag ÄR INTE en jude, rent "juridiskt", utan den som vill dissa mig syftar troligen på att jag är snål.
Så du kan köra upp dina 152 iq i Postlådan, och be de föreningar du är medlem i om avsked - för du verkar inte kunna kombinera din intelligens med någon vettigt aktiv skaparkraft. Utan du bara "tardar" dig. Om du kan slå dina kobenta ben runt det uttrycket.
Klart att kvinnor, så som TS första post lyder, är sexobjekt. Åtminstone de snygga. Och troligt är att folk som ser detta som ett problem (på ytan, visst - djupare så är det säkert ett problem) är vad vi skulle definiera som antingen fysiskt eller psykiskt fula.
Själv så skulle jag inte vilja knulla de flesta snygga tjejer jag ser, men det är främst för att jag är olyckligtvis nog nedvärderande mot människor. Inte en cyniker, men nästan och liknande.