Citat:
Ursprungligen postat av
ErPupone
Jag har verkligen brist på saker att göra för tillfället. Matat alla uppdrag, race mm. Har ingen klan att bara åka runt med. Har ni något tips på aktiviteter?
Har inte heller någon att spela med och är inte med i något crew och ja, då suger spelet rätt hårt. Blir snabbt långtråkigt. Underhåller mig genom att åka runt och jävlas med andra
Brukar ta en helikopter eller ett jetflygplan, fästa en bomb på den och sedan parkera i stan. Ställer mig på säkert avstånd och väntar. Första snubben som passerar brukar nästan alltid sätta dig i flyget/helikoptern och köra iväg. Då låter jag dom flyga i några sekunder sedan spränger jag skiten medans jag skrattar onskefullt för mig själv.
Fästa bilbomber på fina bilar fungerar lika bra. Även skitkul att fästa en remote bomb på bilen som Simeon vill ha, låta någon ta den och vänta tills precis innan de ska lämna den innan man spränger dom.
Nu spelar jag bara tills jag får tillgång till Airstrike och ännu fler möjligheter att verkligen jävlas med folk och mysa för mig själv medans de skriker ut sin vrede på micken. Haha, blir verkligen en sadistisk jävel då jag lirar GTA.