Citat:
Ursprungligen postat av Jafan89
Föreställ dig att samma person gör detta 8gånger om och om igen, sammtidigt som han suger annars också, kombinerat med att du själv börjar bli dödad oftar och oftare tack vare att du blir underfeedad.
Sedan förlorar ni matchen tack vare dessa steals.
Fast förlitar man sig på att få guld i från kills så kanske man inte direkt hör hemma på den nivå man är på - det gjorde man i level 20 och i aram/dominions, gör man det som level 30 hör man nog hemma i bronze så..
Sen är det kanske bättre att den "dåliga" personer får kills också? Tänk lite så här, han suger, hade han inte haft några kills alls hade han gått och dött hela tiden vilket du kanske klarar dig ifrån om du spelar smart bara.
Visst förstår jag att man blir sur, men är man lite ödmjuk och säger "It's okay" eller något liknande brukar det lösar sig.
--
För övrigt, rätt intressant tråd angående problemet med rankeds.
http://euw.leagueoflegends.com/board/showthread.php?p=11683133#post11683133