Citat:
Ursprungligen postat av
anonym.hedonist
Jag uttalar mig generellt sett inte om sådana ämnen där jag inte vet vad jag snackar om.
* I en tråd angående om hyra är bättre än köpa bostad så hittade du på fakta för att passa dina argument.
* Du har redan bevisat att du inte har en aning om hur ett lån och räntebetalningar fungerar. Något som är fundamentalt i alla ekonomiska diskussioner.
* I en tråd så påtalade många för dig att du kommer att förändra dig som person när du flyttar hemifrån och kommer ut i arbetslivet. Du påstod att det kommer du inte alls att göra. Sedan i en annan tråd så skriver du att alla människor förändras av sin omgivning. (??)
Att lyssna på råd om ekonomi och arbetsliv från dig är som att lyssna på trafiktips från någon som aldrig har kört en bil i trafiken. Lite mer ödmjukhet från dig hade inte alls skadat.