Citat:
Ursprungligen postat av ManManne
Du hittar på. citera gärna där han använde ordet biologist. Stinker feminism.
Gärna.
Citat:
Ursprungligen postat av ManManne
2. skotittare: Och jag kan säga exakt samma sak om dig och andra biologister.
Citat:
Ursprungligen postat av skotittare
Och jag kan säga exakt samma sak om dig och andra biologister.
Nöjd? Om inte, titta ner. Här citerar du ju själv honom när han just använder ordet "biologister".
Citat:
Han hävdar att P2 = "Och jag kan säga exakt samma sak om dig och andra biologister." går att säga, med att det är falskt. Inget annat.
Skotittare hävdar det. Coldasice88 hävdar att det rent objektivt är falskt. Jag påpekade, återigen, att Coldasice88 hävdar det rent subjektivt, inte rent objektivt. Varför så är har jag visat.
Citat:
I princip räcker det med att Coldasice88 INTE är biologist för att visa hur fel Skotittares P2 är.
Greppa du efter halmstrån.
Citat:
Annars pratar vi om vetenskap versus flum. Ett eventuellt bias inom vetenskapen är minimalt, och framförallt kan det precis lika gärna gälla miljön som arvet. (Ett av dina tankefel som jag inte orkade rätta). Inte jämförbart med andra sidan.
Vi kan anta att biaset är noll. Vi vet fortfarande inte hur förhållandet ser ut. Varför vi inte kan uttala oss "rent objektivt" kring huruvida biologister underskattar (eller överskattar) ditt (eller datt).
Citat:
P2 är fortfarande nonsens. P3 är därmed sant och ditt P4 är störtlöjligt.
Fritt fram att hävda. Dock har du inte påvisat varför det objektivt skulle vara falskt, och därför inte varför mitt påpekande skulle vara störtlöjligt. Störtlöjligt, däremot, är ditt tramsande.
Citat:
P1 = "Det är en blandning av arv och miljö, med det sagt tenderar feminister att överskatta miljöns påverkan och underskatt arvets. "
, är för övrigt det enda relevanta för tråden och eftersom vi redan förstår varandra där, tänker jag inte kommentera ditt sprattlande mer. OK?
Mitt sprattlande? Too cute.