Det tycks mig som att min motdebattör är aningen själlös och inte mäktar med att förstå de större och reellt viktiga frågorna. Därför tillägnar jag honom ett boktips:
http://www.preservationist-books.com/AL.pdf
Citat:
Ursprungligen postat av Fenjal888
Norden har rätt hög snitt IQ men om jag inte missminner mig ligger väl Japan högst?
Ashkenazijudar har tack vare positiv eugenik högst IQ-snitt.
Citat:
Hur som helst, du säger emot dig själv hela tiden. Du är inte smartare än en genomsnittlig PK-idiot vågar jag till och med påstå.
Jag säger inte emot mig själv någonstans, men du får förstås påstå precis vad du vill, det är inte särskilt intressant. Bemöt mina argument i sak istället.
Citat:
Du säger att det är ointressant med vad som är genomförbart och realistiskt och vad som inte är det, du säger själv att ingen tror på SvP i riksdagen 2014
Jag förstår vad som måste göras, partier som inte förespråkar de lösningar som är nödvändiga är därför ointressanta.
Citat:
och du inser själv att det gynnar sjuklövern för varje SvP röst.
Nej, varje röst på SvP gynnar däremot den etniska nationalismen och just SvP. Om SD samtidigt "missgynnas" så är det ett rimligt pris att betala.
Citat:
Du kan inte tänka dig att SD förstår själva att det är lättare att bryta "PK-ismen" om man tar avstånd från rasister? Kan du inte fatta att det kan vara psykologi från deras sida och ni kan fortfarande vara med i gemet och stödja Sverige.
De utesluter ju även sunda nationalister. Nej, det enda som har hänt är att SD har flyttat sina positioner närmare Sjuklövern och ingenting tyder på att man skulle vara radikalare än vad man ger sken av att vara. Tvärtom tyder det mesta på att man kommer anpassa sig ytterligare de kommande åren.
Citat:
Ändå fortsätter du. Du måste vara helt jävla dum i huvudet. Du är lika mycket landsförädare som de övriga partierna. Dra åt helvete.
Jaså? Den politik som jag förespråkar garanterar ju svenskarnas överlevnad och vår civilisations bevarande, den politik som du förespråkar gör det inte. Skulle jag då vara någon "landsförrädare" bara för att ditt parti är större än mitt? Njae, det håller inte riktigt.
Citat:
Ursprungligen postat av klashback
Vad har SD sagt om detta?
Tacka vet ja UIKP
http://www.youtube.com/watch?v=2gm9q8uabTs
Jag vet inte om SD vill att Sverige ska gå ut ur FN, det har jag svårt att tänka mig ärligt talat. EU vill man åtminstone lämna.