Citat:
Ursprungligen postat av fuckgbg
Hej, fick reda på att jag troligtvis har lyckats dra på mig span.. och nu undrar jag hur jag gör för att undvika dom så bra som möjligt, hur jag ska gömma sakerna jag har på mig mm.
De jag vill kunna gömma är 40g spice, och 1000-3000 i kontanter, och har en vanlig tunn jacka och vanliga jeans.
Och hur ska man lämna saker diskret, nu har de vart så att folk har kommit hem till mig och hämtat saker och så kan de ju inte fortsätta.
Sen undrar jag hur jag kan gömma röka i en vespa, kan inte ha de i pottan för där lär dom kolla så vart kan jag gömma de i den?
Mvh
om du är över 18 och bara har runt 40 gram spice och 2-3 tusen i kontanter, så tror inte jag snuten kan gripa dig på något sätt o vis, såvida ingen råtta har golat ner dig och har något form av bevis mot dig, då blir det nog torsk. men jag tycker inte du ska oroa dig, jag rökte spice förrut på grund av att det är lagligt och inte syns på piss
rätta mig om jag har fel! men som sagt, jag tror inte snuten kan göra något åt just spice.