Citat:
Ursprungligen postat av
Ballalaila
Nej, men seriöst några här inne borde fråga sig själva:
varför höll SE på så? varför ljög han? och viktigast av allt, varför ljög han just på det sättet han gjorde?
Men folk är fan inte intellektuellt ärliga, många är här för att förlöjliga att SE äns är mistänkt, dom har andra teorier. Okej, men skriv om dom i andra trådar då, vad fan gör ni här inne?
Jag skrev ett inlägg lite längre upp i morse vad jag ansåg om SE:s förväxlingsteori. Den är givetvis förvirrande - kanske hans intention? Jag tror inte den ägt rum.
Annars kan jag hålla med dig, att förlöjligandet av honom som misstänkt är bitvis tröttsamt, även det evinnerliga pissandet på senaste åklagaren och PU är tröttsamt, och sänker tråden tyvärr. För egen del häckar jag fläckvis i tråden för att diskutera seriöst, och för att jag är intresserad av såväl SE som MOP, även om jag inte tror att SE är GM (på sin höjd inblandad i en mindre konspiration, men även där haltar det ju).
Inte min avsikt att förlöjliga dig, ber om ursäkt om jag gick en smula över gränsen nyss.