Citat:
Ursprungligen postat av MoccaMaster
Tycker meshet känns så jävla gubbigt på en så diskret klocka, jag tror lite färg kommer göra den mycket gott. Har inte riktigt förstått charmen med mesh-band än, den klassiska looken är ju rätt cool, men i min bok är det ett stort nja för tillfället!
Det ser trevligt ut med meshbandet tycker jag, gubbigheten känns inte allt för stor, och det är snarare klockan som är gubbig om nu något är gubbigt vill säga. Ska du tvunget ha på ett nato välj ett med lite färg. Inget tråkigt bondnato för det passar inte klockan alls. Annars tycker jag du ska behålla det i mesh, eller kanske ett brunt läder.
Angående mesh och armhår, är det ingen fara att kombinera. Mesh har jag flera och armhår har jag gott om och det har aldrig uppstått några problem eller kala fläckar.