Citat:
Ursprungligen postat av fosteria
Det är nog många som håller med dig om det.
Det vet jag att det är. Spänning och nerv är all idrotts livsluft.
Citat:
Jag tycker att han varit halvdassig under flera år (fram till VM ifjol) så jag bara njuter av hans spel nu när han spelar (nästan) på topp.
Han var väldigt ojämn under några år pga psykiska problem. Men han vann mycket då också. T ex så vann han VM trots att han var deprimerad och oförmögen att känna glädje. En välmående Ronnie är oslagbar.
Citat:
När det gäller underhållning så finns ju liksom inte nån annan som har sån elegans och enkelhet i sitt spel som Ronnie.
Ja han spelar som en ängel. Gudomligt. Men jag blir mätt efter några timmar. Jag väljer som sagt spänning och nerv framför uppvisningsspel. Väldigt synd att ingen kan hålla jämna steg med Ronnie.
Citat:
Ingen annan har ju det där lilla extra som gör att man kan tänka sig att ägna en lördagkväll att glo på en kvartsfinal i Welsh open.
Det låter ju som en dröm.

Jag älskar matcherna som ingen bryr sig om.