Citat:
Ursprungligen postat av Groffe
Massor? Exakt hur många finns det egentligen? Det enda man kan se här är 1000 personer. Det är ganska långt ifrån de 300 000 - 450 000 ungerska judar som du påstår är "försvunna".
Nej då, det finns fler namn för den som orkar söka.
Citat:
Som jag sade i ett tidigare inlägg, jag orkar för tillfället inte ge mig in i en diskussion om övriga aspekter rörande de ungerska judarna.
Det kan jag förstå. Jag skulle inte heller orka ta på mig uppdraget att försöka hitta en alternativ förklaring till folkmordet när bevisningen är så överväldigande:
Hitler 1943: 'Wenn sie nicht arbeiten könnten, müßten sie verkommen. Sie wären wie Tuberkilbazillen zu behandeln, an denen sich ein gesunder Körper anstecken könne'.
Eichmanns verksamhet med att samla ihop judar i Ungern och sända dem till Auschwitz är väldokumenterad.
Bilderna på horder av barn och åldringrar i Birkenau (ett 'arbetsläger') talar sitt tydliga språk.
Men jag måste motvilligt erkänna en viss beundran för revisionisternas kampvilja för att försöka motbevisa något så självklart.