Citat:
Ursprungligen postat av jetblack666
Vad har det här med flygplan att göra?
Deadlinen för domedagen har varit. Varför envisas ni med att flytta fram den hela tiden? Eller menar du att det endast är en svensk domedag det handlar om? Varför frysa ut resten av världens foliehattar? Fatta oschysst!
Men gud. Världen är inte statisk per se, det har alltid varit en berg-och-dal-bana och med globaliseringen blir det som ringar i vatten. Dock tycker jag att det är väldigt löjligt att brusa upp sig så över en domedag, bara för att ekonomin är i en neråt-period.
Det är en tolkningsfråga antar jag..
Jag såg att flygplan börja spraya metalldamm över svenska folkets huvuden för 10 år sedan och det fortsätter än idag.. Jag tolkar inte det som ett bevis för dommedagen, utan det som är beviset för dommedagen är när svenska befolkningen inte ser skillnad eller har nån ork eller förståelse vad internet är och hur internet kan användas för att ta reda på sanningar om diverse "statliga projekt" som sprayningarna i himmlen.
Och du ser flygplan spraya lodräta sträck över ditt huvud och du tänker: Nåja, politikerna har koll på det där, vad det än är så har politikerna koll på folkets hälsa och dom skulle aldrig låta nått ohälsosamt hända svenska befolkningen (förutom massvaccinering, Estoniakatastrofer, poliser som skjuter människor som protesterar)
Dommedagens datum har tyvär inte passerat, den enda dagen som har passerat är ännu en "dommedagsdatum" som var skapat för att alla skulle fokusera på att nått skulle hända dom dagarna, för att sen bli besvikna och trötta på dommedagsdatum..
Och planen gick som planerat och speciellt med sånna som dig, för ni "vet" att datumet har passerat och att allt var en bluff. Och därefter så kommer ni aldrig nånsin lyssna en gång till på att dommedagen kommer.
Ja du tycker inte man ska brusa upp sig över dommedag, men på nått sätt förstår jag vad som kommer och att sånna som du är totalt vilseledda att titta överallt förutom där sanningen finns, på eran egen bekostnad.. Och det gör mig förbannad.
Att du inte blir förbannad när flygplanen sprayar luften som du och din familj andas så känner jag mig förbannad över din ignorans som påverkar hela befolkningens andningsluft..
Men jag förlåter dig hur som helst trots att det som du/ni gör påverkar väldigt många människors liv negativt, men jag önskar för eran skulle att ni vaknar upp och gör det som behövs i dommedagstider när dörren till en pånyttfödelse har visats..
Kram go fortsättning