Citat:
Ursprungligen postat av
swimp78
Nej inte önsketänkande. I början reagerade alla, män och kvinnor, höger som vänster och skrev "usch". Typ. De som fortsätter nu att spamma och spamma oavsett sammanhang - typ om aftonbladet har en artikel om syrien - och så skriver nån "skriv om virtanen istället!!!" ser man på det de skriver att de är den sedvanliga avpixlat-crowden. Mycket sverigehatare och invandringsälskare i invektiven. Samma personer som försvarar Timell och sexförövarna i SD.
"Vanligt folk" har ingen relation till virtanen som de har till Timell. De enda som bryr sig om virtanen är de som läser ledarsidor och politiska krönikor. Han är inte en kändis för svenska folket. Folk som bryr sig är de som känner till honom sen tidigare. Jag t ex. Jag har ju alltid ogillat Virtanen sen han var rockjournalist och hade en ute och inne-lista. De flesta har ingen koll på honom.
Bullshit, Kronér outade inte sig själv, och Timell klev fram EFTER att han redan blivit outad.Virtanen är förhållandevis välkänd då han skriver krönikor och ledare för Sveriges största tidning, har dessutom haft en egen talkshow.
Dessutom har ju Timell fått foten från tv4, medan t.ex Eshan Fadakar jobbar vidare på ab utan några som helst åtgärder, det skulle Virtanen med största sannolikhet också ha gjort om inte det här hade blåsts upp så pass mycket tack vare personerna du upprörs över. Ab har ju känt till det här i många, många år.
Men som jag har skrivit i tråden innan. Vi vet alla vilka som har intresse i att förminska Virtanens tidigare handlingar i den här tråden.