Citat:
Ursprungligen postat av
Herkulesbig
Skrev jag inte, de gjordes aldrig någon produktion allt var ett experiment? ändå tar du upp det!
Skrev jag inte, förintelsen handlar om flera miljoner av nazisterna mördade och massavrättade människor och inte om tvål och lampskärmar? ändå tar du upp det.
Vad har detta med bevis för förintelsen???
ett message om att människofett är funnen i en av de få tvålarna.
Ja!! Försvaret bruka kalla att rättegången var under all kritik när det går emot dem.
Finns det någon rättegång som försvaret har godkänt utan kritik emot den?? Nu menar jag allvarliga saker, inte fortkörning! Nej! tänkte väl det. Så den kommentaren kan du glömma. - att det är vi ska komma med bevis!!
Nej jag slingrade mig inte. Jag gav det svaret som är tillfredsställande utifrån det jag vet.
Men är det okey ta sidospår enligt dig?? Som inte egentligen hör inte till förintelsen men visar att tydligt vad de menade?
Är din dyslexi stresspåverkad?
Citat:
We don't have any evidence that the Nazis actually manufactured soap with human bodies.
Citat:
The scholars’ view is based in -part on analysis of the small blue-green cakes of soap that Holocaust survivors have presented over the years, claiming that they were made from human fat. Breitbart says the bars are stamped "R.I.F.," for Reich Industry Fat, but in the camps some Jews believed that the I was a J and that the acronym stood for "Jewish Fat." When analyzed, however, the bars turned up no evidence of human DNA.
Sources: Moment Magazine (June 2000)
Källa:
https://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/soap.html (Tro det eller ej, det är inte radio islam denna gång!)
En grupp judar begraver bitar av tvål!
Citat:
“Romania, Postwar, The burial of soap collected by the Jewish community.”
http://www.destroyzionism.com/2013/06/28/jews-bury-a-piece-of-soap/
Visst, vi kan säga hypotetiskt att tredje riket ville utrota judarna. Då kommer en del problem med den officiella historien igen:
Citat:
Har man hittat några massgravar i Auschwitz?
Inga massgravar har hittats i Auschwitz, och detta förklarar man bekvämt med att tyskarna skulle ha utarbetat en metod med vilken de totalt kunde utplåna spåren efter brottet. (Men ändå tillät de hundratusentals judar överleva koncentrationslägren, judar som sedan kunde vittna mot dem efter kriget.)
Citat:
Skall inte kroppar även ha eldats upp i öppna gropar på lägerområdet?
Enligt förintelsepropagandan skall tyskarna, när krematorieugnarna inte räckte till, i Auschwitz-Birkenau ha grävt 6 meter djupa gropar där de sedan eldade upp liken och på detta sätt förintade kropparna.
Att dylika historier inte har någon som helst relation till verkligen illustreras av det faktum att lägret var byggt i ett träskområde, vattenståndet är där mycket högt, bara 60 cm från marknivån. Såvitt vi vet går det inte att elda på vatten, men kanske förintelsepropagandisterna tror det.
Förutom detta faller historierna om de öppna brandgroparna också på sin egen orimlighet eftersom det också är ett faktum att det är omöjligt att bränna upp lik helt och hållet på detta sätt. Det går ej att generera tillräcklig hetta i öppna gropar. (Se exempelvis Francis Camps, professor i klinisk patologi, "The File on the Tsar", av Anthony Summers och Tom Mangold, Victor Gollancz Ltd, 1976, sid. 146-147, samt "Legal Medicine and Toxicology", vol 2, sid. 877-878.)
Dessutom led tyskarna av en konstant bränslebrist p.g.a. kriget, speciellt på bensin. I Belzec-lägret skall tyskarna fr.o.m. mitten av december 1942, d.v.s. mitt i vintern, grävt upp 600 000 tidigare begravda gasade judar (trots tjälen!) och sedan på några månader bränt upp liken på järnvägsräls-halster över brinnande gropar! Detta för att förklara varför man efter kriget bara fann en tallskog och några bondgårdar, på det område som skall ha inhyst lägret.
Och när CIA slutligen 1979 släppte de allierades flygfoton tagna över Auschwitz-Birkenau i samband med bombanfall mot industrierna i området, kan man inte finna några av dessa fantastiska brandgropar och bål på fotografierna. Och detta när flygfotona tagits vid en tidpunkt - sommaren 1944 - när utrotningen i Auschwitz skall ha slagit rekord och 400 000 ungerska judar gasats och förbränts. Enligt propagandisterna skall krematorieugnarna ej räckt till och de berömda brandgroparna och bålen använts.
Citat:
I det ökända lägret Bergen-Belsen, som man oftast visar bilder ifrån (de gigantiska massgravarna, den brittiska bulldozern som brutalt skyfflar kropparna framför sig), där dog hela 14 000 fd. fångar efter det att de brittiska soldaterna befriat lägret 15 april 1945.
(Se Encyclopaedia Judaica, Vol 8, sid. 859, och "The Holocaust", Martin Gilbert, 1986, sid. 793-795).
Martin Broszat, känd förintelsehistoriker från Institutet för Nutidshistoria i München skrev 1976 i Supplement B 19/76, 8 maj, i tidningen "Das Parlament" (Bonn), sid. 6:
"I exempelvis Bergen-Belsen, fann de brittiska soldaterna tusentals lik av judiska fångar när de befriade lägret, vilket gav intrycket av att detta var ett av de ökända utrotningslägren. I själva verket dog många judar i både Bergen-Belsen och i Dachaus satellit-läger under de sista veckorna innan krigslutet som ett resultat av de hastigt improviserade förflyttningarna och evakueringarna av judiska arbetare från de getton som alltjämnt existerade, från arbetslägren och från koncentrationslägren i Öst (Auschwitz)..."
Citat:
I februari 1979 släppte slutligen den amerikanska underrättelseorganisationen CIA de flygfoton som tagits av de allierade över Auschwitz-Birkenau komplexet sommaren 1944, - "The Holocaust Revisited: a Retrospective Analysis of the Auschwitz Birkenau Extermination Complex" - var titeln på CIA's bok som innehöll bilderna.
På dessa flygfoton över Auschwitz från 26 juni och 25 augusti 1944, då avlivandet skall ha pågått som mest, syns dock ingen bolmande rök från krematoriernas skorstenar som det påstås ha gjort. Och man kan inte se några "köer" till de påstådda gaskamrarna.
Inga av de beryktade 6 meter djupa likbrännargroparna står att finna, inga gigantiska likbål syns till, allt de som propagandisterna påstått visar sig inte ha någon som helst förankring i verkligheten.
Några problem. Citat hämtade från Radio islam. Eftersom jag nu hypotetiskt antagit att tredje riket ville massutrota judarna: Är det inte logiskt att nazisterna då skulle låta juden S.W överleva sitt självmordsförsök. Varför slösa på resurser för en jude som bara är en i mängden av dessa som ska mördas? Svara på frågan! Eller du kanske inte vet vad logik är för något? Att säga att det var bra för nu kan han forska i ämnet... är inte ett svar på frågan jag ställde.
Så du säger alltså rakt ut att misstänkta misshandlas och torteras på löpande band och att detta i sig ändå inte har någon inverkan på rättegångens vändning? Domaren och en av de drivande har
medgivit att dessa metoder har används. Är inte det ett skäl att riva upp och granska rättegången på nytt? Eller det kanske inte gäller viktiga saker som fortkörning...