Citat:
Ursprungligen postat av
Svejsare
När jag kollar på grafen "utveckling" under kontot visas då utvecklingen för endast mina värdepapper eller allt som ligger på kontot inklusive likvider?
Med andra ord: Hämnas grafen "utveckling" om jag har massa likvider liggandes på mitt konto?
Hej!
Utvecklingen är inklusive likvider. Även utdelningar räknas med i din kontoutveckling.
Läs mer om kontografen på nedan länk:
https://www.avanza.se/kundservice/kundservice/fragor-svar/inloggning-teknik/grafer-avkastning.html
Citat:
Ursprungligen postat av
KarlDenMindre
Kan ni inte lägga in så att man även kan sortera på 6 mån. historik på Aktielistan m.m?
Lägg gärna till Heikin-Ashi candlesticks i listan över graftyper då de gör det enklare att identifiera trender & köp/sälj signaler.
Jag ska ta vidare önskemålet om 6 månaders värde i tabellen, det finns i bevakningslistan vet jag. Det borde gå att ordna som ett tillval till Aktielistan i alla fall.
Vi får ibland önskemålet om Heikin-Ashi-staplar, men då det är relativt få som efterfrågar det så har vi tyvärr inte lagt prio på just den punkten. I sammanhanget så kan jag dock nämna att större grafer är något som är väldigt efterfrågat och som vi planerar att se över under året.
Citat:
Ursprungligen postat av
Kanchenjunga
När ska Avanza ha fixa lika bra erbjudande för belåning som Nordnet måntro?

(1.75 vs 0.99%)
Vi har inte några planer just nu på att göra om vårat Superlån på ett liknande sätt som gör att det skapas två olika nivåer. Vi ser löpande över räntan på Superlånet och vi vet att de som ligger i ränterabattnivå 1 har en bättre ränta än Superlånet kan erbjuda i nuläget.
Citat:
Ursprungligen postat av
Emol
kan man få fram volym staplar i nere i diagrammen? om jag inte missminner mig så gick det förut?!
Det går fortfarande att ta fram volymstaplar i diagrammet. För att göra det så klickar du på kugghjulet längst upp till höger i grafens kant och sedan så väljer du volym. De val som du gör vid kugghjulet ligger även kvar tills nästa gång du besöker en aktie.
/Dan, Avanza