Citat:
Ursprungligen postat av hannnah
Jag har varit vaken i 2 dagar som mest och fått hallisar bara då. Men jag brukar få sånt lätt eftersom jag vet att de är nåt okänt fel på mig. Man blir ju känslosam också som nån skrev.
Ser också skumt redan efter 2 dygn, dock är det inte hallisar utan synvillor & illusioner som man får av sömnbristen, t ex att tapeter o tavlors färger smälter samman, har man inte råkat ut för det förr är det såklart skrämmande. Mitt rekord är drygt 5 dygn när jag gjorde min första CT på GHB efter drygt 5 månaders 24/7 bruk, var totalt omöjligt för mig att sova trots höga doser utav benso o massa Theralen.
Fjärde dygnet fick jag delirium tremens på köpet enligt en polare,
http://sv.wikipedia.org/wiki/Delirium_tremens. Sedan blev det iväg till sjukan där jag fick massa benso o en hög dos Haldol IV för att bli av med hallisarna o lugna ner hjärnan något. Kunde inte sova sedan på sjukan heller fast höga doser av allt möjligt så blev narkos, nej fy fan aldrig mer CT på GHB. Är annars max vaken 2-3 dygn på tjack, blir så jävla paranoid o deppig annars o rekordet nykter är inte ens 2 dygn för min del.
Så 2 ynka dygn nykter blir sammanfattningen här.
Edit: Massa slarv.