Citat:
Ursprungligen postat av _abou
Stämmer inte, har du missat avsnittet när Lt. Bob Americano [fingerat namn] jagar efter en biltjuv som snott en fet SUV?
Skurken kör ut på ett jävla kalhygge och snuten hakar på, men fastnar på en stubbe då hans markfrigång såklart är lägre än SUVens.
Så han står där och tippar fram och tillbaka medan han varvar motorn och försöker komma loss, samtidigt som han sitter och stånkar. Plötsligt fattar bilen eld och polismannen och kamerakillen kliver ur.
Polisen försöker släcka branden med en handsläckare från bakluckan, allt medan man ser tjuven guppa iväg över kalhygget.
Släckningsarbetet går åt helvete och sekvensen avslutas med att man ser bilvraket släckas av brandkåren, allt som är kvar är ett sotigt polisbilsskelett.

Eller avsnittet när dom jagar en cross och fastnar med polisbilen på tågrälset
Jag är ett cops fan,allt som finns att ladda ner har jag sett.Men nu har det vart stopp ett par veckor i usa av cops tyvärr.