Antagligen tyckte väl hennes sambo att sex med Nina var som att doppa kuken i en ljummen kopp kaffe och valde därför lite egenhändigt sex framför datorn.
Som om kvinnor inte skulle kolla porr någon gång, vem går på det?
Antagligen tyckte väl hennes sambo att sex med Nina var som att doppa kuken i en ljummen kopp kaffe och valde därför lite egenhändigt sex framför datorn.
Som om kvinnor inte skulle kolla porr någon gång, vem går på det?
Nej men som hon berättade så satt han ju och kollade på porr i timmavis, det kan ju inte vara helt normalt i alla fall. Det är väl framförallt det de vill verka emot.Missbruk-inte bruk.
Hm. När jag först hörde om detta och såg adressen så blev jag precis som vissa andra i den här tråden lite skeptisk. Porrfriarelationer.se känns ju för det första lite missvisande om det nu faktiskt är själva missbruket man vill komma åt, som det står på hemsidan när man läser vidare. Hade det inte varit bättre då med en tydligare adress i stil med stoppaporrmissbruk.se eller något, för att undvika att det missförstås? Det skadar ju inte att vara tydlig i sina budskap och slipa lite på sina argument när man vill förmedla något, för att underlätta för mottagaren av informationen.
Sen tyckte jag att det var lite dåligt med info på sidan, hade ju varit uppskattat med en faq eller något som rätar ut endel frågetecken och där man förtydligar saker och ting kring målet med föreningen.
För om dom nu verkligen menar att det inte är porren i sig som är problemet som vissa i tråden har varit inne på och att man inte är ute efter att förhindra sina män i relationer från att titta på porr, utan att det är det faktiska missbruket som fokus ligger på, så har jag inga problem med att köpa detta.
Men isåfall får man som sagt gärna se till att förtydliga detta en aning tycker jag och gärna att dom utvecklar lite mer deras definition av porrmissbruk, för att jag ska kunna ta detta på allvar. Just nu känns det lite vagt med tanke på bristen av information på hemsidan.
Är det verkligen så svårt för alla hysteriska drama-queens i den här tråden att acceptera att en snubbe som sitter och torrycker i snabeln fyra timmar i sträck, varje dag, har någon form av beroende?
Herregud, somliga här låter ju som den där tanten som ringde in till sveriges radios telefonsvarare mitt i natten för att lufta sina åsikter om modern teknologi.
"Jag vill inte HA era jävla missbrukstermer! HÖR NI DET! Satans jävla porrmissbruk hit å sexmissbruk dit! JÄVLA SKIT! Kan ni inte bara låte det va som förut, VA?! Ni ska FAAAAN få det här med runket att FUNKA innan ni kommer med era JÄVLA MISSBRUKSSKIT!!! JAG BLIR FÖRBANNAD! HÖR NI DET! VA?!"
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!