Citat:
Ursprungligen postat av schteeeek
Kan det vara så att du har förutfattade meningar om att folk som köper premiumvagnar är för dåliga för att spela sig upp till en vanlig vagn i samma tier?
Ungefär ja
Men >50% av dom som lirar Lööwe och KV-5 som jag har lirat med/mött har ju inte greppat att man ska lira som ett lag, dom kör bara matcherna för cashen. Dom skiter i hur det går och spelar därefter, det är ganska frustrerande ibland..
Men visst finns det dom som kan framföra dessa fordons också.
Citat:
Ursprungligen postat av Laszlo Kovacs
Håller på att ladda hem spelet nu! Fråga: vilken sorts tank/spelsätt är det som får folk att lacka och börja skriva svordomar i chatten? Skadeglädjen brukar ju vara den sanna glädjen online, så jag skulle vilja ha min gameplan redo innan jag kör igång.
Artilleri helt klart, finns inge mer irriterande än när man tror man är säker så BOOM så dör man eller så har man kvar 10% i hp och en massa moduler är skadade, eller om man har tur så missar arty och du blir trackad när du retirerar och vips så blir du nedkämpad av nån motståndare.
Vill du vara en painintheass för medspelarna, då är det bara att spela som en riksnoob.