Så nu kommer jag på vad jag skulle skriva:
Detta hände i November kring för 4-5 år sedan. Hade en tjejkompis som jag kom väldigt bra överenns med mer själsligt en sexuellt (även om jag hoppades på att det senare skulle utvecklas). Iaf hon gillade lite mer udda musik och kände till någon Halloween/maskerad fest på söder. Då jag inte är helt hemma i dessa trakter men ändå hängde där en del bar det av på maskeradfest.
Lite skämmigt att åka utklädd i tuben tyckte jag men iom ingen kunde känna igen mig med masken på gällde det bara att behålla den på så kunde folk stirra bäst dom ville. Väl framme vid stället så kan jag inte hitta henne

Går in på stället och där är det väl bara 10% av människorna som är utklädda (blir alltid så i Sthlm om man kör allmänt insläpp). Så då känner man sig även mer som en idiot, testar ringa igen kommer inte fram. Tillslut bestämmer jag mig för att beställa ngt i baren, börjar dricka. Efter nästa runda frågar jag bartendern om hur det är med maskeraden och varför ingen är utklädd, han hänvisar mig att jag ska gå o prata med DJ'n för det är han som håller koll på det. Så med min tredje drink för kvällen beger jag mig till DJ'en börjar kallprata med honom han säger att hans flickvän och många i deras sällskap faktiskt är utklädda. Blir presenterad för hans flickvän och en milf (som inte är utklädd) och vi börjar prata. Till saken hör väl den att jag var runt 24-25 och de var runt 8-10år äldre. Jag förklarar mitt öde att jag kan inte hitta min kompis och får inte tag på dem på mobilen. Jag börjar långsamt snacka in mig i det sällskapet.
Jag får reda på att DJ'n och sällskapet ska vidare till någon födelsedags fest i krokarna och att han bara är "för DJ". Plötsligt så ringer min tjejkompis får reda på att vi måste ha tagit fel på datumen och festen hon syfta på är någon annan dag dessutom kunde hon inte komma ner spontant under kvällen ändå för ngn anledning jag inte längre minns. Känns ju lite sådär att kasta bort ett bra rus och en fylla så jag förklarar min situation till mina nya bekantskaper. Säger att det troligtvis blir hemgång när de går då jag inte orkar leta rätt på nya lekamrater. Får ganska omgående förslaget att haka på födelsedagsfesten. Vi drar dit i en skara på 6 personer. På Festen finns det cirka 8-10 stycken redan så vi blir allt som allt strax under 20.
Folket på festen kan anmält beskrivas som södermänniskor; kostnärer, lite mediafolk och ngn vänstervriden journalist. Konversationen och samtalsämnenerna blir därefter: en massa pseudointelektuellt dravel kryddat med amatörfilosofiska inslag. I mitt ursprungliga sällskap har jag kommit närmast DJ'n flickvän och hennes milfkompis (2 barnsmamma). Jag ser mig omkring och ser att de flesta på festen är par förutom milfen då skämtdes lite i förbifarten att jag fick bli hennes "sista minuten" date. Hon var väl helt ok till utseendet mörkblond, gröna ögon, ganska kort och kompakt. Fanns egentligen inte så många bra alternativ snyggaste tjejen på festen var värdinnans dotter (som var kring en 17) men även hon ringde upp ngn kille som hon dejtade från sitt gymnasie då klockan började bli mycket och hennes mammas sällskap var för högljudda. Så efter ett tag bestämmer jag mig att det är nog bäst att satsa på "milfkompisen". Efter en massa prat och en del vin har hälften gått hem, några är och handlar fyllekäk och vi blir 4 styckna kvar i vardagsrummet, två till går ut för att röka. Jag blir ensam med milfen vi börjar hångla och hålla på men hon lägger hela tiden band på sig själv då han inte vill bli påkommen om ngn som återvänder. Tycker det hela är lite tramsigt jag menar ena sekunden snackar folk om frigjord sexualitet, neoflower-power, new age och allt annat skit sen när det väl kommer till sexuella handlingar är de nästan mer frigida en medelsvensson. För hela hennes värld skulle tydligen raserades om ngn klev in medan jag pulla henne.
Så istället faller debatten in på var, när och hur. Vi börjar försöka sälja in våra lägenheter då ingen vill ha bortamatch (lr i mitt fall är det bara mer en undanledningsmanöver för att få henne att fokusera på var istället för om vi kommer knulla). Blir att vi får åka till henne tydligen så bor hon inte på söder utan en annan del av stan efter att ha krimsat runt med en massa natbussar pallar jag inte mer och beställer en Taxi. Vi Drar ditt hon visar upp lägenheten barnsängarna (ungarna är hos pappan) vi tar ngt grön/shi te och sen så börjar vi knulla i hennes sovrum till doften av en massa new age rökelser. Var väl hyfsat bra, hon va jävligt villig och utsvulten på sex så det blev intensivt. Vill minnas att hon red mig mest.
Blev typ att jag träffade henne en gång till, sen började hon tjata om att jag skulle komma över till henne när hennes barn var där och träffa ungarna.

Då pallade jag inte längre jag menar vad tänker hon med tror hon jag ska bli nya plastpappan!? För om hon inte tror det så anser jag det bara smaklöst och respektlöst gentemot barnen att presentera dem för en massa tillfälliga förbindelser.
Men kan ärligt talat inte förstå hela tjusningen med milf förutom att de är väldigt kåta och villiga. Men det kan ju yngre tjejer eller tjejer i ens egen ålder också vara om man tar dem på rätt sätt. Denna tjejen var föredetta elitgymnast men hade detta till trots flappiga bröst, celluliter och var inte alltid den lättaste att tända på.