Citat:
Ursprungligen postat av Rock N Roll
Har han sen storlek 44/45 så är det extremt intressant, riktigt skarpt av dig Kenny

Citat:
Ursprungligen postat av HC47
Mycket intressant iakttagelse. Frågan är om RN verkligen har så stora fötter. Det talades ju om storlek 44-45.
Citat:
Ursprungligen postat av cestlamort
Mycket intressant, verkligen. Har en person här som träffat honom ett par gånger, och h*n säger att RN med största sannolikhet har storlek 44-45.
Tack! Intressant att storleken då också kan stämma.
Citat:
Ursprungligen postat av tarasus
Kanske för att det talades om att GM i Brattås var härjad och äldre samt gråhårig?
Det finns ingen som vet om någon egentligen sett mördaren. De personer som setts behöver inte vara mördaren.
Citat:
Ursprungligen postat av Napoleonsays
Det finns fler än ett par Reebok-skor i världen.
Citat:
Ursprungligen postat av Napoleonsays
MEN GUD!!

Det är han!!!
Edit: Jag har ett par Reebok-skor hemma, i storlek 44. Betyder det att jag bör avstå från att använda dessa tills detta blåst över?
Jo, men tycker du inte det är intressant att Härnösand har en dubbelmördaren och trippelmördare som båda använder samma skomärke och mördar på samma sätt?
Citat:
Ursprungligen postat av Tuesday
Det står 07 under fotot.
Citat:
Ursprungligen postat av Mr.Johnsson
för det är inte 08/09 års bilden, och i år gick han natur och inte samhälle.
Aha.
Citat:
Ursprungligen postat av somsovjet
Ang. Brattåsmorden talas om en röd kombi som har setts vid gården.
Den här är förvisso lila, men just exakt färg på bilen kanske man inte lägger på minnet flera dagar?
Hur som helst ska det ju finnas DNA från Brattåsmördaren vilket lär betyda att det är ganska lätt uppklarat om han var där eller inte.
Jo, polisen har ju sagt att bilen kanske inte nödvändigtvis är röd eftersom färger kan skifta och vara svåra att uppfatta på bilar.