2014-01-29, 10:40
  #6577
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av porrknugen88
Stockholm, Stockholm, stad i världen...

Kort fråga: finns det schyssta fullservice ställen innanför tullarna eller måste man ut i förorterna? Är på jakt efter det full monty, inte bara HJ. Sumpan verkar lovande men ska bo på hotell i innerstan.

Tacksam för alla svar!

Frågan borde snarare ställas : "finns det ställen innanför tullarna som INTE erbjuder fullservice"

Allt handlar, oftast, om vilka vibbar du och massösen får. tror hon du är snut eller från skatteverket eller bara allmänt inte gilalr dig så blir det knappt ens ett HJ.
Får man bra kontakt så kan det bli FS på ställen som normalt knappt tittar på kuken (lite överdrivet såklart)
Citera
2014-01-29, 19:39
  #6578
Medlem
Okej, nu har jag hållit mig till att bara läsa tråden alldeles för länge. Dags för mig att skriva av mig.

Jag har fastnat totalt för thaimassage.. Det började som en slump när jag cyklade förbi en salong inne på söder i Sthlm och tänkte att det vore bra för min rygg.

Det som hände den närmaste timmen var inget utöver just en thaimassage men den sensuella spänningen som låg i luften fick mig att bli helt tokig! Jag kommer ihåg att jag ville boka en ny tid redan nästa dag!

Jag har sambo så jag hade aldrig tänkt göra något extra, men känslan av att frågan kunde komma och att hennes händer rörde sig så sensuellt på rätt ställen var mer än tillräckligt för mig.

Jag var på en 3-4 massager runt om där jag bor och plötsligt en gång kom frågan som jag fantiserat om.. Jag hade redan bestämt mig för vad jag skulle svara men plötsligt slutade jag tänka med hjärnan och kuken tog över totalt. Det blev några snabba ryck som egentligen inte var värt en tia men där och då hade jag gått över gränsen och som ni kanske vet är det svårt att bromsa ett skenande tåg.

Jag har sedan dess besökt ett tiotal salonger med blandade resultat och har väl lyckats inse hur min "ultimata" massage ser ut. Tyvärr blir man ofta ganska besviken på massagen då den ofta bara är lite kladd och sen en fråga om extra, men på vissa ställen slår det gnistor!

För mig handlar det inte så mycket om just det extra. Jag vill komma in och bli bemött med ett leende. Få lägga mig i ett mysigt rum och bara slappna av.
Jag vill absolut inte att det ska vara övertydligt att kalsongerna ska ryckas av utan jag vill verkligen ha mina 60 min med lite försiktiga närmanden så man ligger och misstänker vad som ska ske bara! Den absolut bästa massagen jag har fått var helt utan extra men hon var väldigt sexig och märkte att jag reagerade på hennes förföriska smekningar!

Jag har också gjort misstaget att redan innan massagen diskutera extra vilket resulterade i 10 min massage och ett hastigt, uttråkat ryck i draken och sen var den "sensuella timmen" över.. suck.

Det här var väl ingen fantastisk recension eller spännande text - men jag ville lämna ett första avtryck i tråden och i framtiden ska jag sköta mina recensioner! Jag kan verkligen gå och längta tills jag ska boka ett nytt besök..
Citera
2014-01-30, 15:33
  #6579
Medlem
Det pratas bara om bra massagesalonger i huvudstaden och ett fåtal i malmö. Existerar de inte i göteborg? Om någon vill dela med sig gör gärna det!

Jag var på Hagabadet igår och hon masserade min rumpa. klassisk massage och hon masserade rumpan!
Citera
2014-01-31, 00:57
  #6580
Medlem
PornSmurfers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av postkodmiljonar
Frågan borde snarare ställas : "finns det ställen innanför tullarna som INTE erbjuder fullservice"

Ja, helt klart. Finns åtminstone ett ställe dit jag brukar gå som erbjuder mycket bra thaimassage (hård och läkande) och ännu bättre (mer avslappnande) oljemassage till lugn och skön musik. Happy Hour innebär bara att det blir halva priset och det gäller bara på förmiddagarna.

Jag upplever också att thaimassage i centrala Stockholm generellt är sämre än utanför. Det finns dock undantag och på dessa ställer ser man seriöst på massage, vilket märks direkt. Kan rekommendera att man tar sig tiden att resa utanför tullarna för att få en bra mssage. Även där kan man få erbjudnade om extra tjänster, men massagen brukar där vara bra.
Citera
2014-01-31, 17:38
  #6581
Medlem
Många här beskriver sexköp. I andra trådar på fb diskuteras sk uppsatta personer som köpt sex och tagits av polisen. Höga chefer i sjukvården, i näringslivet, eller som senast en chef i en kommun i Värmland. Alla verkar ha köpt sex av escorter på hotell. Hur kan det komma sig att ingen åker dit för sexköp på thaimassagesalonger. Någon som vet?
Citera
2014-01-31, 17:56
  #6582
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av johnsven
Många här beskriver sexköp. I andra trådar på fb diskuteras sk uppsatta personer som köpt sex och tagits av polisen. Höga chefer i sjukvården, i näringslivet, eller som senast en chef i en kommun i Värmland. Alla verkar ha köpt sex av escorter på hotell. Hur kan det komma sig att ingen åker dit för sexköp på thaimassagesalonger. Någon som vet?
Det är säkert någon som har åkt dit där också,men det håller man ju isåfall tyst med.
Det är väl svårare för polisen att kunna bevisa att et sexköp har ägt rum på en salong helt enkelt,även massage kan ju avge samma ljud med stön etc som sex.
Citera
2014-02-01, 06:50
  #6583
Medlem
s-täljes avatar
Tjena gubbs
har frågat tidigare men vill veta
var hitta massage norr sth massage med klipping?
hoppas nu på tipps var hitta?

men gött med massage med Happy ending som jag har varit på dom flesta i norr
Man behöver inte fråga om extra det kommer alltid
Om vill ha bara tacka jag eller say not
gubbs håll priser nere hj max 300 Bj 500 B2B (med fuck) 1000 mina priser

om beställa 2h massage 300 till 500 tim PRUTA 20% funkar
Man kan få 2 tim massage med allt för 1 lax
Ok tillbaka till klipp! någon som vet nu?
massage och få klipp/maskin och hela tillbehör?
Citera
2014-02-01, 11:25
  #6584
Medlem
Fettsugnings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av johnsven
Många här beskriver sexköp. I andra trådar på fb diskuteras sk uppsatta personer som köpt sex och tagits av polisen. Höga chefer i sjukvården, i näringslivet, eller som senast en chef i en kommun i Värmland. Alla verkar ha köpt sex av escorter på hotell. Hur kan det komma sig att ingen åker dit för sexköp på thaimassagesalonger. Någon som vet?
Sexköp är ett brott som kan ge max 6 månaders fängelse (normalt utdöms böter). Det innebär att polisen i praktiken inte har några möjligheter att genomföra husrannsakan eller liknande. Då krävs vanligen starka misstankar om koppleri eller trafficking.

Utgångsläget är ju att det säljs massage på salongerna, inget annat, därför är det fullt naturligt att vistas avklädd i lokalerna. Det blir synnerligen svårt att bevisa att någon har betalat för sex i en sådan miljö. För att inte säga omöjligt.
Citera
2014-02-01, 11:38
  #6585
Medlem
Utgångsläget är ju att det säljs massage på salongerna, inget annat, därför är det fullt naturligt att vistas avklädd i lokalerna. Det blir synnerligen svårt att bevisa att någon har betalat för sex i en sådan miljö. För att inte säga omöjligt.[/quote]


Stämmer nog vid HE eller BJ men ligger man och knullar så hinner nog inte tjejen få på kläderna och då blir det nog svårt att prata bort det.
Citera
2014-02-01, 11:49
  #6586
Medlem
Fettsugnings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av billy5
Utgångsläget är ju att det säljs massage på salongerna, inget annat, därför är det fullt naturligt att vistas avklädd i lokalerna. Det blir synnerligen svårt att bevisa att någon har betalat för sex i en sådan miljö. För att inte säga omöjligt.


Stämmer nog vid HE eller BJ men ligger man och knullar så hinner nog inte tjejen få på kläderna och då blir det nog svårt att prata bort det.[/quote]
Men polisen har ingen laglig rätt att braka in och sparka in dörren till massagerummet så det går liksom inte.
Citera
2014-02-01, 13:54
  #6587
Medlem
BlueStars avatar
Ett flertal moralrelaterade inlägg har raderats som off topic och felplacerade inlägg. Ta den diskussionen i någon av trådarna i Etik, moral och politik i stället där den diskussionen mer hör hemma, t.ex. här:

(FB) Sexgalna män förväxlar thaisalonger med bordellverksamhet - massöser är rädda
(FB) trafficking-offer?
(FB) Forskare"man kan alltid fråga sig om prostitution är ett fullständigt frivilligt val"
(FB) Hur vanligt är det att prostituerade säljer sex ofrivilligt? (utbruten/mod)
(FB) Vilka är de bakomliggande faktorerna till prostitution ?

Synpunkter på detta tas via PM, inte i tråden.

/Mod
Citera
2014-02-01, 14:46
  #6588
Medlem
Finns det något ställe i huvudstaden som har schysst bubbelpool? Har läst att hattah i Sumpan har det men har inte testat det själv, någon som har erfarenhet?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in