Citat:
Ursprungligen postat av
Kratatch
Den frågan borde du fråga Kurt-Sune, han är väldigt hög ljud så fort någon har billigare bo kostnad än vad han har.
Haha ja, han svarar ens inte på mina inlägg längre och undviker mig sen jag meddelade den positiva nyheten att jag bor i en subventionerad nyproducerad hyreslägenhet byggår 2007 med 4600 i hyra i innerstan nu.

Bredde på lite extra och berätta att jag varit lite strulig i ungdomen och gått på bidrag för att jag vet såna som han hatar min typ som haft problem i en period i livet, detta efter jag haft stor erfarenhet och haft många högerpolare förut så jag vet exakt hur dom ofta ser på världen och ting.
Kurt-sune tror jag också bor i närförort enligt tidigare inlägg han gjort så det sticker i ögonen när packet bor i stan billigt.
Så ganska förväntad respons av sune. Han vill ju inte avslöja sin syn och ruttna människossyn i klass med rasism därav tystnade han.
Missunsamheten är enorm hos dessa moderatsvin. Bara dom ska bo billigt och i statusområden med likasinnande när dom gjort alllting korrekt, presterat och ockrat sig och sparkad nedåt mot andra. Givetvis genom svågerpolitik, vilken fitta dom föddes ur och familj dom växt upp i som ger dom fördelar också. Dom besitter vildens ande och djungels lag mer i sina hjärtan, saknar empati, moralisk kompass och hjärtat är kallt. Skiter i miljön, djur, människor. Penningen, snikenheten och mammondyrkan är enorm.
När högern pratar om att svartjobben försvann med ROT så pratar dom om sig själva för det är mestadels uteslutande högerväljare som köper svarta tjänster av polacker trots 55000 kr löner, skiter i att betala tvlicenser osv. Det dom är ute efter är att kunna handla billigt laglydigt då dom ofta är korrekta av sig samtidigt som förhoppningsvis hantverkarpacket inte gör stora svart pengar och blir rika med ROT utan vinsten hamnar hos dom själva.
Resten av packet ska sen hamna i rännstenen med fattigvård, låglönejobb, attefallsstugor och negerområden med marknadshyror och putsa deras skor som dom kan skratta åt och ha makt över.
Högern vill i synnerhet ha privat ägande på produkter som människor måste ha och inte kan välja bort, typ hyresbostäder och sen skapar dom medvetet brist på det för att kunna behandla andra hur dom vill, när människor får rövslicka och ta mössan i hand och ta ut vilka priser dom vill. Easy money, makt och dom behöver inte jobba för det som i en konkurrensutsatt bransch som tex ett varuproducerade teknikföretag.