Citat:
Ursprungligen postat av
Divination
Ja, i motsats till dig din lille snorvalp till sosse så gick jag i skolan när man fick lära sig historia. Hur obildad är man inte ifall man tror att Sverge var nyliberalt fram till för 100 år sen?
Jag lämnade sossebajshålet Sverige för länge sen, plutten. Men jag noterar att det skjuts mer där än någon annanstans i Europa trots rigorös vapenlagstiftning. Så det är just verkligheten som krossar dina sossedrömmar. Det etniskt homogena Sverige är borta och kommer aldrig tillbaka mer. Alternativen för svenskar boende i Sverige är: 1. Leva som kuvad minoritet i muslimska Sverigestan. 2. Leva beväpnade i ett balkaniserat samhälle.
Ah so, en äcklig liten fattigpensionär som väntar in döden i Thailand. Verkar ju inte vara speciellt kul eller socialt, då du spenderar din lördag med att posta hjärndött trams på ett svenneforum.
Men nu håller vi oss till ämnet. Som sagt, i en etniskt homogen nation (Sverige fram till 1970ish) behövs inga vapen för självförsvar.
Importerar man dock våldskåta untermensch från shithole countries för att upprätta ett multi-kulti klan och enklav samhälle, då behöver man dock vapen för sjäkvförsvar.
Om svensken får tillgång till vapen i Sverige, så får även alla hjärnskadade psykopat-moslems det. Och då snackar vi inte gängkriminella som skjuter varandra över en narkotikamarknad, utan vi snackar varenda lågintelligent aggrobabbe som tror våld är svaret på livets alla frågor och som exploderar över inbillade förolämpningar kommer springa runt beväpnade, sanktionerade av staten i sitt våldsutövande, i deras sinne.
Då tror jag hellre på en extremt stark polismakt och ett övervakningssamhälle, där Abdhallah inte ens vågar lyfta blicken eftersom han kommer få ett batongslag över käften för att han tror att han är något.
Fri tillgång på vapen är inte lösningen: Apartheid är lösningen.