Citat:
Ursprungligen postat av
JokerMannen
JokerMannen
Vem av herrarna syftas?
[/quote]
Om du fortfarande har ett intresse för det gamla Kalamarksfallet så vill jag föreslå dig, att du tittar på den intervjun som TV4:as Jenny Strömdtedt utförde och gjorde tillsammans med KL och Ant*n B*rg innanför fängelsemurarna.
Jag föreslår dig också därtill, att du noggrant följer intervjun och, under den pågående tiden, bromsar intervjun för stillbild vid vissa tillfällen och, för att sålunda kunna studera KL:s ansikte och hans icke verbala kroppsspråk vilket också gäller Ant*n B*rg som vid det aktuella tillfället var sittandes vid KL:s vänstra sida.
Det finns faktiskt en hel del fenomen i just den då gjorda intervjun som berättar speciella saker för den som låter sig ha sina ögon öppna och sina öron spetsade.
Det finns detalj-fenomen både vad beträffar KL och Ant*n B*rg och, samspelet dem emellan, visar sig mycket tydligt vid speciella tillfällen i just den då gjorda intervjun som TV4:as Jenny Strömstedt utförde vid det aktuella tillfället.
Sedan beträffande det gamla Kalamarksfallet, så tycker åtminstone jag, att det var av intresse att förstå M*gnus Vikl*nds dubbelsamtal med KL och H*kan Abrah*msson under kvällen den 14:e April år 2004 och, som då ägde rum inom M*gnus Vikl*nds faders bostad i Arvidsjaur samt under tiden som fadern just den aktuella dagen arbetade över hos Järnia AB och anlände till sin bostad senare än vanligt under just den kvällen.
Det ena telefonsamtalet ägde då rum från faderns hemtelefon och kopplades då upp till E*vy Karlss*ns hemtelefon i Södra Vistträsk där KL svarade samt vilket skedde under den tiden som husägaren E*vy Karlss*n var på en resa, det andra samtalet ägde samtidigt rum med hjälp av M*gnus Vikl*nds ena mobiltelefoner och, som då kopplades upp till Luleå och till kamraten H*kan Abrahamss*n.
Mvh/@JokerMannen
[/quote]
Jag förstår inte, vad menar du? Har kollat på videon men kan inte se det du ser. Kan du säga mer konkret vad du menar?