Söker efter en fransk film. En riktigt konstig fransk film.
Den utspelar sig på medeltiden ungefär och runt 2000-2005 skulle jag gissa att den är inspelad.
Den handlade om en blond man med krulligt hår som kan prata med grisar. Huvudpersonen är då lite utstött, han verkade stå utanför samhället(sover med grisarna osv). Han är kompis med en snubbe som har get ben(typ), har för mig att han blev våldtagen av get mannen under filmens gång men jag är inte säker. Det är även med en till snubbe fast han har hästkropp(centurion).
Kommer ihåg en scen som stack ut lite:
Den blonda mannen står naken framför byborna i en lada. Det kommer in en gris i ladan, men det uppskattar han inte. Så han börjar skrika åt den stackars grisen på gris språket och den går därifrån. Byborna blir väldigt imponerade av detta. Sedan flyger en vit duva in genom fönstret och sätter sig på hans huvud, han får sedan erektion framför alla i ladan.
Hände en hel drös med sjuka saker i denna film, såg den dock i nån byhåla i norra Laos. Den var dubbad, vilket gjorde det hela om än mer absurt.
Är det någon som känner igen detta och vet vad denna film heter?