2009-12-08, 16:52
  #745
Medlem
Mihailovics avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Varnagel
Det ligger kanske något i det du säger, vilket i så fall styrker de gamla teorierna om att (den vita)kvinnan var "halvvägs till negerns nivå" jämfört med den vita mannen eller nåt sånt. Men ni kan ju vara sådär blattiskt "sensuella" i er framtida nordliga soptippsdystopi där det knappt finns elektricitet eller drickbart vatten.

Jaja...problemet med dig är att du överdriver allt och det blir nästan så att man tycker synd om dig. Kan fan inte vara roligt att leva bärandes på det där
hatet.

Man kan ju tro att du bor på en soptipp med massa negrer och araber
som spöar skiten ur dig dagarna i ända.

Ta och slappna av lite....ta och krama lite hel- och halvblattar så ska du få se
att det kommer att kännas bättre.
2009-12-08, 16:56
  #746
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mihailovic
Jaja...problemet med dig är att du överdriver allt och det blir nästan så att man tycker synd om dig. Kan fan inte vara roligt att leva bärandes på det där
hatet.

Man kan ju tro att du bor på en soptipp med massa negrer och araber
som spöar skiten ur dig dagarna i ända.

Ta och slappna av lite....ta och krama lite hel- och halvblattar så ska du få se
att det kommer att kännas bättre.
Det roliga är att de tror att övriga europeer är som svenskarna. Han kan inte ha rest runt så mycket.
2009-12-08, 16:56
  #747
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av growboss
Ni är speciella varelser ni som skriver här.

Vi vet.
2009-12-08, 18:57
  #748
Medlem
psyjuntas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Varnagel
Klassiskt anti-vitt och anti-germanskt kosmopolitnonsens. Den som vill vara "sensuell" i Aftonbladets mening kan ju bosätta sig med negrerna i djungeln och knulla och spela trumma hela dagarna under nån bananplanta. Det är inte "sensualism" som bygger civilisationer eller vinner krig. När den vite mannen förhoppningsvis vaknar kommer sånt här trams att sopas bort och det kommer inte att finnas någon plats för gnälliga kvinnor med Aftonbladetgriller i huvudet.

Hahaha, dina ordval är underbara. "Kosmopolitnonsens"
Kul att du är så lätt-trollad
2009-12-08, 19:51
  #749
Medlem
Nalin_Pekguls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mihailovic
Man kan ju tro att du bor på en soptipp med massa negrer och araber

Vi bor väl alla i Sverige, som för varje dag som går, långsamt förvandlas till just en soptipp med araber och negrer...
2009-12-09, 19:08
  #750
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Nalin_Pekgul
Vi bor väl alla i Sverige, som för varje dag som går, långsamt förvandlas till just en soptipp med araber och negrer...
Jag tror inte att det är så mycket negrer och araber på andra ställen än storstäderna. (bor i Stockholm)
2009-12-09, 20:47
  #751
Medlem
Nalin_Pekguls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av growboss
Jag tror inte att det är så mycket negrer och araber på andra ställen än storstäderna. (bor i Stockholm)

Din sinnesvärld befinner sig i 70/80-talet och du hänger inte riktigt med. En mängd hålor i Sverige är numera populerade av primitivare folkslag av den mörkare kulören. Dessutom går utveckling otroligt fort. Pekguls har det senaste året i projektjobb rest till en mängd isolerade platser i norden och på många av dessa har den första synen varit ett svart tält med barnvagn. En syn man förväntar sig i Kabul. Dekadensen är ett faktum.
2009-12-10, 08:26
  #752
Medlem
Framkallas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av cochabamba
Jag måste nog tacka alla som postar i såna här trådar och ger mig ett gott skratt till kaffet ! =)

Haha Fb´s juniorhitlers som ska utrota blattarna , håll i hatten!

Underbart sagt, skål för det!
2009-12-10, 09:18
  #753
Medlem
the_dude82s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av growboss
Du förstod mig fel. Vi är lika mycket muslimer som ni svenskar är kristna.

Men, även fast du säger något sådant. Vem är du egentligen? Och vad kan du göra åt det?

Bosnierna hade under kriget på balkan intimt samarbeta med arabiska muslimer. Det finns också många exempel på bosniska "terrorsvenskar". Jag ser er som en lokal mellanösternficka i Europa. Det förstår du väl att vi på sikt inte kan ha en stor jävla femtekolonn i vårt land?

Jag kan inte göra så väldigt mycket åt saken nu, men än att försöka arbeta opinionsbildande på internet och i övriga livet, men folkomröstningen i Schweiz visar kanske ändå vilka åsikter om Islam som ligger alldeles under ytan i det Europeiska medvetandet?
2009-12-10, 09:23
  #754
Medlem
the_dude82s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av growboss
Svenskar har bara lite språkliga liknelser med tyskarna, annars ingenting mer. Tyskarna ser ut som övriga i centraleuropa och därmed ser ut som ex-juggar/ungrare/slovaker/polacker etc

Detta är lögn. Nordtyskar är faktiskt den grupp som står svenskarna allra närmast genetiskt, till och med mer än norrmän och danskar.



Citat:
Den genetiska studien är ett samarbete mellan 21 olika rätts*medicinska laboratorier och universitetsinstitutioner över hela Europa. Studien omfattar 23 befolkningsgrupper i 20 länder, totalt drygt 2.500 personer. Den är publicerad i den vetenskapliga tidskriften Current Biology.

- Studien är unik eftersom den är väldigt bred över hela Europa och att vi tittar på en jättestor del av arvsmassan, säger Holmlund.
Forskarna har jämfört hur det ser ut på 300 000 platser i hela dna-sekvensen. Det ger säkrare resultat än i tidigare studier, där de bara studerat vissa delar av dna.

Resultaten visar för det första att alla européer är mycket lika varand*ra. De små skillnader som faktiskt finns följer geografin ganska bra.

Svenskarna liknar mest nordtyskar, genetiskt sett. Avståndet till danskar och norrmän är lite större.
När skillnaderna bearbetas statistiskt kan forskarna studera olika typer av variationer var för sig. Den största variationen är i nord-sydlig riktning. Det finns också en svagare variation i öst-västlig riktning.

I geografiska termer betyder det att skillnaden mellan svenskar i norr och italienare i söder är större än skillnaden mellan irländare i väst och polacker i öst.

Alla européers arvsmassa ligger i en stor sammanhängande klump, sett som en genetisk karta. Med ett viktigt undantag. Finnarna ligger i en ö helt för sig själva. Det brukar de göra i genetiska sammanhang. Eftersom språken tillhör samma grupp brukar många anta att finnar och ungrarna har ett genetiskt ursprung.

- Men ungrarna skiljer sig knappt från övriga européer. Där har hänt något på vägen, säger Gunilla Holmlund.



http://www.dn.se/nyheter/vetenskap/svenskar-genetiskt-narmast-nordtyskar-1.719335


Sånt här är ett rätt kul/tragiskt exempel på dubbeltänk. Å ena sidan kan man trycka sådana här artiklar, dagen efter frågan man retoriskt "vem är egentligen svensk".
2009-12-10, 09:25
  #755
Medlem
the_dude82s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Nalin_Pekgul
Kurder är inte vita, men däremot vitare än somalier.

Somalier i sin tur är vitare än vissa mörkare afrikaska folkstammar.

Antingen är man vit eller så är man det inte. Kurder är inte vitare än somalier, de är ljusare. Japaner är också ljusare än somalier, men de är inte heller vita.
2009-12-10, 18:56
  #756
Medlem
TheAlamos avatar
Jag tycker inte man ska göra nånting åt dem. De är tillräckligt mycket svenskar och troligen assimilerade, om de inte bor i nåt jävla ghetto såklart. Nästan nästan som adopterade.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in