2026-09-27, 06:56
  #24685
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av N.Armstark
Var det vad hon menade när hon skrev:
“I wish Måns all the best for his future endeavors, and I hope he seeks the help he so desperately needs.

“Whilst this chapter is closing, I wish him nothing but a path toward a better future.

“I truly appreciate all the love and support during this unavoidably difficult time. Thank you.”
Det är lätt att misstolka det som att hon menar motsatsen. Bra att du redde ut det.

För att hjärntvätta sådana som dig
Citera
2026-09-27, 07:00
  #24686
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av PizzeriaZorba
Vi har alla olika uppfattningar av vad en slusk och mansgris är. Att han varit otrogen och "partyknarkat" gör honom inte till detta. I så fall är merparten män det. Det handlar lika mycket om persona och jargong. Måns går ju inte att jämföra med ett svin som Persbrandt ecempelvis

Inte?
Det var väl så med i Arga snickaren att Måns sov halva dagarna o inte fick nåt gjort.
Citera
2026-09-27, 07:03
  #24687
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Asdfghjkl-12345
För att hjärntvätta sådana som dig
Det måste vara skönt när man kan skapa sig en egen verklighetsuppfattning och helt enkelt strunta i allt som talar emot den.
Citera
2026-09-27, 07:05
  #24688
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av ottoplommon
Jag tycker det var väldigt modigt av Måns att ställa upp i ett debattprogram som handlade om hans bok.

Modigt? Det var för han inte har förstånd till att förstå att det skulle bli väldans dumt. Men det var intressant.
Citera
2026-09-27, 07:08
  #24689
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Cianneli
Inte?
Det var väl så med i Arga snickaren att Måns sov halva dagarna o inte fick nåt gjort.
Att uttala sig nedvärderande om sina barns mamma på rättegångar, i media och i sin bok är nog värre. Givetvis var han trött när han väl kom till familjen i England, han var på avtändning och i abstinens varje gång. En kokainmissbrukare med abstinens är ingen solskenshistoria. Problemet för många i tråden är att de inte ens har lyckats ta till sig att han var en missbrukare. Då är det svårt att förstå resten av problemet.
Citera
2026-09-27, 07:16
  #24690
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av subtleoak
Varför det kan du utveckla?

Det är väl härligt när en människa har gått igenom något svårt och nu verkar ha kommit ut på andra sidan och träffat kärleken på nytt, det kan man väl bara glädjas åt?

Måns har inte kommit ut på andra sidan. Då skulle han inte träffat ngn "kärlek" på nytt utan arbetat med sig själv.
Citera
2026-09-27, 07:29
  #24691
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Cianneli
Måns har inte kommit ut på andra sidan. Då skulle han inte träffat ngn "kärlek" på nytt utan arbetat med sig själv.
Han bytte Ciara mot nannyn och nannyn mot Elin. Hans bekräftelsebehov kräver någon. Många missbrukare har svårt att umgås med sig själv.
Citera
2026-09-27, 07:42
  #24692
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av N.Armstark
Han bytte Ciara mot nannyn och nannyn mot Elin. Hans bekräftelsebehov kräver någon. Många missbrukare har svårt att umgås med sig själv.
Din besatthet är helt galen. Det är väl Ciara om någon som har det största bekräftelsebehov man sett. Som hon kråmar sig, väl medveten om kameran.
Citera
2026-09-27, 08:11
  #24693
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Asdfghjkl-12345
Människokännedom du saknar eftersom du frågar. Inget som kan läras in.

Du ser saker om människor du ser på en stillbild?
Citera
2026-09-27, 08:12
  #24694
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av subtleoak
Ja de har de!!

Däremot så tror jag att MZ nya flickvän sitter på ett stort mod och intelligens, hon har SJÄLV valt att gå in i en relation med MZ av den enkla anledningen att hon tycker om honom!
Hon svajpade höger på Månspetters bild på Tinder. Det kräver möjligen lite mod men inte speciellt mycket intelligens. Båda var uppenbarligen ute på jakt efter någon eller något.

https://stoppapressarna.se/svenskt/mans-zelmerlows-flickvan-elin-tinder/
Citera
2026-09-27, 08:52
  #24695
Medlem
PizzeriaZorbas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av vinter-natt7
Skojar du?!😄 Naturligtvis var det hans förhoppning, men den intervjun grävde honom bara djupare ner! Den "mannen" har satt sin sista potatis.

Han har visat flera gånger nu att han inte har förstånd nog att begripa vad han behöver göra för att återfå folks förtroende. Jag tror att det främst beror på hans narcissism.

Nä?

Jag tycker mig sett en viss trend senaste året att vissa cancellerade personer kommit tillbaka, så jag ser det inte som omöjligt.

Merparten människor är narcissister, främst kända.
Citera
2026-09-27, 08:54
  #24696
Medlem
PizzeriaZorbas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Vilkentrappappapp
Det mesta talar väl för att nya flickvännen mest är bäng hela tiden annars hade hon ju inte visat sig i dagsljus med den där.

Varför skulle hon vara "bäng"? För att han tagit kola? För att han skiljt sig? För att han varit otrogen? I så fall är ju typ hälften av alla tjejer "bäng"?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in