Citat:
Ursprungligen postat av
honn
Jösses... ja den som dragit ekonomisk fördel av det är ju B. Men det känns fult att misstänka henne. Ändå finns det ju flera sådana bisarra exempel där döttrar mördar sina föräldrar för att ärva. Så den teorin borde få finnas med.
Jag tycker inte det är fult att misstänka någon inom familjen då statistiskt sätt är betydligt större chans att en familjemedlem är inblandad än någon som JJ.
Sen har vi det uppbrutna skrinet som Barbro förnekar att hon brutit upp, Men polisen hävdar att skrinet var helt och låst när dom gjorde sin utredning av morden.
Vi har att Barbro småskrattade när ambulanspersonalen var på plats efter morden
Vi har att hon öppnade ladugården med sin tröj-ärm för att inte avsätta spår innan hon ens visste att dom var mördade
Vi har att hon förnekar att hon kände till testamentet trots att det visade sig att hon kände till testamentet.
Jag tycker hon är mycket märklig,